¤ Trial - Zero Feeling ¤Hypnobeat 1997

Ocena:
2

1. Knowledge, 2. Zero, 3. Strange II, 4. No More, 5. Quit, 6. Blut & Eisen, 7. Diabolic, 8. AIDS, 9. Prisoner, 10. Star, 11. Circles, 12. Sleeping Dogs, 13. Pusher, 14. For Sure, 15. Fly My Soul, 16. Suicide, 17. Too Late


Tym razem padło na Trial - niemiecki duet, który chyba nie jest specjalnie szerzej znany (oczywiście starzy wyjadacze EBM mogą uronić łezkę;). Więc już przedstawiam bohaterów: Torsten Schröder na wokalu, Erick Miotke - muzyka, pochodzenie - Hanower, Dolna Saksonia, Niemcy. Dorobek: taśma demo "Conflict" (1991 r.), maxi-singiel "Blut und Eisen" (1992 r.), płyty "Zero Feeling" (1992 r. oraz opisywana re-edycja w 1997 r.) oraz "Secret Pain" (1994 r.), cd-rom'y "No Fate" (2001 r.) i "Für Zwei (2006 r.). Jak można zauważyć, grupa miała dwa powroty na scenę, obydwa podczas Wave Gothik Treffen - w 2001 i 2006 r. Nowe nagrania wciąż dostępne tylko na cd-rom'ach, strona w budowie, ciężkie bywają powroty:)
Niestety nie znam ich drugiej płyty - "Secret Pain", więc skupię się na "Zero Feeling". Trial (jak wiele innych mniej znanych grup) ma status 'kultowej' kapeli. Z tą różnicą, że jest ona godna polecenia tylko najtwardszym i najbardziej zagorzałym miłośnikom dark electro i EBM. Napiszę tak: atmosfera chwilami przypominająca yelworC, rytmy rodem z "Tyranny >For You<" Frontu 242, a wokal niczym Laibach. I właśnie ten wokal jakoś nigdy nie potrafił mnie przekonać. Nie pasuje do tej muzyki. Jest zbyt mroczny, brzmi chwilami jakby Torsten miał porzygać się. I może dlatego dopiero teraz przyszedł czas na umieszczenie o ich wzmianki na pi? Jeden hit - "Blut & Eisen", to stanowczo za mało. Zresztą ich ostatni kawałek umieszczony na kompilacji "Endzeit Bunkertracks II" też specjalnie nie zachwyca. Szkoda, że przez ten dość specyficzny wokal nie mogę polecić "Zero Feeling" tak jak nagrań np. Image Transmission. Do dziś ciężko mi przesłuchać całą płytę, tym bardziej, że końcówka to kawałki z początków działalności, słabszej jakości.

-- mike [7 kwietnia 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.