¤ Noyce™ - Our World in Coma ¤Focile Art Tribe/In-D-Records 2007

Ocena:
4

1. Our World, 2. Coma (tose), 3. Year 03 (X10ded), 4. Headland (sun meltdown), 5. Our World (by Hecq), 6. Karmacoma (klub nrx), 7. Panique (Live)Noyce™ debiutowało w 1998 roku sześcioelementową epką "Panique", żeby w dziewiętnaście mięsięcy później na stałe wpisać się w serca miłośników łączenia dark wave i electro-pop albumem "The White Room" (fani 'kardynała' Ratzinger'a z pewnością szczególnie zapamiętali "R.I.P. Hop"). W roku ubiegłym, po prawie sześciu latach pogrążania się w śpiączce, Oliver Goetz i Florian Schäfer zdobyli się na publikację materiału, który powstawał krótko po premierze pierwszego krążka. W maju nakładem In-D-Records na rynku ukazał się kolejny (trzeci w dorobku grupy) mini CD (w większości składający się z remiksów), który wydany równolegle z przystąpieniem do realizacji trasy koncertowej w roli supportu (!) Funker Vogt, niejako zwieńczył niekwestionowany sukces "Coma" - album bardzo dobrze przyjęty nie tylko w kręgach synth/electro-pop.

Dlaczego ośmieliłem się wspomnieć o tym wydawnictwie? A to z tego względu Szanowny Czytelniku, iż (oprócz odnotowania chwalebnego faktu istnienia Noyce™ twór ten przyozdabia nowa kompozycja, zbliżona do pozostałych w warstwie muzycznej, odstająca zaś dość wyraźnie od reszty materiału sugestywnie jednoznacznym tekstem. Dynamiczna, melodyjna z niebanalnymi zagrywkami, wielowarstwowa, zestopniowana etc... lecz i nie o tym - tenże "Our World" powziął na warsztat Benny Boysen - 'dzielny elektronik starający się po szyldem Hecq zdefiniować swoje miejsce na mapie nowych dźwięków'. Jego tegoroczna próba ("OOOO") być może specjalnie mnie nie porusz(ył)a, skoro jednak IDM łatwą kromką chleba nie jest - jego upór, jak i dążenie do kreowania czegoś nowego wypada (z grzeczności) odpowiednio uhonorować. Powzięty kredyt zaufania odpłaca (po części z zaskoczenia) przygotowując przemyślaną wariację w temacie utworu tytułowego. Rave'ujące smaczki, wyrafinowane transowe zacięcie, lekko podkręcone tempo, przejrzystość brzmienia do jakiej przyzwyczaił nie tylko w swoich interpretacjach... Daniel Myer (który do końca 2007 wspiera swoimi umiejętnościami w roli live crew 'duet' Covenant, w miejsce Nachmanson'a).

Warto się temu przyjrzeć z bliska - ba, nawet poznać na własnej skórze. Potencjał, siła przebicia jak i
ogromne pole do popisu, szczególnie dla entuzjastów przerabiana gotowych kompozycji - naprawdę wiele dobrego można powiedzieć o muzyce tego niemieckiego duetu z okolic Düsseldorfu. Parafrazując Pezdę: łatwiej zrobić ciężką płytę, aniżeli przygotować bazę dla kilku 'fajnych' piosenek. W pewnym
sensie 'przystępność' kompozycji twórcy Noyce™ nadrabiają ich złożonością, częściową i częstą wymianą suplementów, poza tym Schäfer zupełnie nieźle radzi sobie stając oko w oko z mikrofonem.

Z pozostałych pięciu kompozycji cztery to zupełnie nowe, przygotowane z ogromną dbałością o szczegóły interpretacje wybranych momentów z "Coma", z naciskiem na utanecznienie struktur tychże kompozycji. Zamykający zestawienie "Panique" to próbka koncertowych umiejętności zespołu, szczególnie wokalnych predyspozycji świetnie spisującego się w studio, nieco słabiej 'na żywo' Floriana Valentina Schäfer'a. Miły prezent dla dobrowolnie powiększającej się grupy fanów zespołu.

Noyce™ powróciło w doskonałej formie, a "Our World" tylko to potwierdza. I oby tak dalej...

-- vigoslugbait [5 czerwca 2007]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.