¤ Sincere Trade - Between You and Me ¤Sublight 2007

Ocena:
4

1. Turn, 2. Forsas, 3. Creeping Serif, 4. Extract Exume, 5. Push Pin Tactics, 6. Edge of Ruin, 7. Foss, 8. Butterfly Gun, 9. Screaming From the Right Place, 10. Return to the Mean


No nic, wykształciuchy mają pewne emocje. Podniecają się nie tylko pieniędzmi, polityką i piłką nożną, ale także sztuką, kulturą, w tym muzyką. Dla większości ludzi absolutnie zbędną gałęzią ludzkich poszukiwań, pragnień i zainteresowań, bo zbyt wymagającą. Nie będę się upierał, może jest w tym trochę racji, szukanie sensu w naszym doczesnym życiu nie jest zbyt mądre, szukanie porozumienia z płcią przeciwną mija się z celem, szukanie dziury w dupie to nie jest zbyt interesujące zajęcie. Pewnie tak.
Ćwierćinteligentom wystarcza mocna polityka, mocne chłopaki w mocnych trunkach zatopieni, mocne buty i mocne osądy innych, najlepiej tych biedniejszych. Cieszę się, że zagląda tu tylu ludzi, dla których muzyka jest pasją, czymś więcej niż zwykłą rozrywką, jest radością a często i sensem istnienia. To miłe.
Sincere Trade zapewne prze fanów jeszcze bardziej radykalnych form muzycznych zostanie uznany za typowy przykład zdegenerowanej i burżuazyjnej rozrywki, zjawiska na granicy elektronicznego eksperymentu i popowych kompozycji. Bo faktycznie, ta muzyka jest trochę... Trochę eksperymentalna, trochę zaangażowana, trochę mroczna. Trochę przypomina Gridlock, trochę Autechre, trochę Beefcake.

Dziesięć dobrze rozpisanych i dobrze zaaranżowanych utworów, kilka perełek, kilka niezłych pomysłów i świeżych dźwięków. Lubię taką muzykę, bo nie przesadza z formą, nie robi obciachu z treścią. To jest mądra elektronika dla przemądrzałych dupków.
PS. Czyli równieź dla Ciebie.

-- r@ [2 sierpnia 2007]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.019 s.