¤ Amnistia - Neophyte ¤Scanner 2007

Ocena:
4.5

1. Init, 2. G.S.W./Rage, 3. Red Coloured Emotions, 4. Prosperity, 5. Headfake, 6. Tempted, 7. Self-Defence (steel-alloyed edit), 7. Fear (V.2), 9. Untitled 1978, 10. Mindswitch, 11. Y.C.B.L. 12, However (good-bye)


Przypatrywałem się karierze tego duetu od dłuższego czasu, bo na rynku demówek, CD-R'ów radzili sobie bardzo prężnie - trzy kolejne odsłony epki "Archetype", następnie "Final Type" i wreszcie podsumowująca to niejako "Re_type pmd:mxd" z nagraniami 'live' i remiksami. Na scenie niemieckiej zyskali uznanie jeszcze przed wydaniem oficjalnego debiutu, ale też Amnistia to nie pierwsza lepsza grupa EBM. Stefan Schötz i Tino Claus nie poszli ani w kierunku 'old school' - tak namiętnie eksploatowanego ostatnio przez naszych zachodnich sąsiadów, jak również ominęli klimaty harshowe. Wybrali klasyczny EBM w stylu najbardziej odpowiadającym stylistyce obydwóch Frontów (szczególnie w wolniejszych kompozycjach czuć klimat np. "Gripped by Fear" F 242).
Spowodowali, że po wysłuchaniu "Neophyte" odkurzyłem parę zapomnianych płyt nagranych w połowie lat 90-tych, które zostały w większości zapomniane. Z Amnistią będzie inaczej. Teraz mamy 'nową falę' w EBM, a oni są tego najlepszym przykładem. Konsekwentnie grali swoje i w końcu doczekali się kontraktu z większą wytwórnią (choć Scanner nie jest jakimś 'gigantem' - inna sprawa, że tzw. 'giganci' po jakimś czasie kończą działalność z różnych powodów). Wśród fanów EBM zyskają duże uznanie, bo choć to spojrzenie w przeszłość, to ta czysto technologiczna, chwilami odhumanizowana muzyka jest szczera. Nie ma tu 'wymiataczy' beat'owych, a bardziej postawiono na klimat. I bardzo dobrze! Kto powiedział, że zawsze ma być agresja?? Wokal przesterowany, ale w odpowiednich proporcjach, w takim "Tempted" brzmi fantastycznie. Zresztą z tym pianinem to jeden z najlepszych numerów na płycie obok "Headfake" i "G.S.W./Rage". Obok Menticide jeszcze jeden świetny debiut.

-- mike [9 sierpnia 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Amnistia:
Amnistia - Blackguard -- mike [27 września 2008]
Amnistia - Egotrap -- mike [12 czerwca 2011]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.