¤ Samael - Solar Soul ¤Nuclear Blast 2007

Ocena:
5

1. Solar Soul, 2. Promised Land, 3. Slavocracy, 4. Western Ground, 5. On the Rise, 6. Alliance, 7. Suspended Time, 8. Valkyries' New Ride, 9. AVE!, 10. Quasar Waves, 11. Architect (bonus track), 12. Olympus


Po genialnym "Reign of Light" fani Samaela musieli czekać trzy lata na nową płytę Szwajcarów. Owszem, rok temu wyszło "Era One/Lessons in Magic #1", ale to były 'odrzuty' (Samael bez gitar) i solowe dokonania (również 'czysta' elektronika, bardziej spokojna) dzieła Xy. Zespół już wyklęty, objęty ekskomuniką przez fanów 'starego' Samaela, którzy "Reign of Light" zmieszali z błotem. Jaka więc była moja radość, jak okazało się, że na nowym albumie Szwajcarzy idą dalej tropem wytyczonym na poprzedniej płycie. I znów mają słabe (w większości) recenzje, znów wieszają na nich psy, a dla mnie "Solar Soul" to kolejna fantastyczna płyta. Początek - utwór tytułowy - powala, zwala z nóg swoim brzmieniem i refrenem. Kolejny "Promised Land" rozwala syntezatorowym wstępem, podobnie jak "Slavocracy". I tak jest przez całą płytę, ostro, z ogromną ilością klawiszy. Wokal Vorpha w zabarwionym Orientem (echa " Reign of Light "..) "Western Ground" to absolutne mistrzostwo świata! Zresztą, co tu ukrywać: zachwycam się tą płytę od dłuższego czasu i podobnie jak " Reign of Light " zachwyt nie przemija.
Idealne połączenie metalu i elektroniki. Tej diabelskiej odmiany metalu, ale tak naprawdę to co z niej zostało u Samuela? Dziś już nie są sługami rogatego, dziś to jakieś dziwne New Age, ale mam gdzieś filozofię grupy. Liczy się to, co nagrywają. I co z tego, że to brzmi troszkę 'komercyjnie', a zespół przeszedł metamorfozę podobną do Paradise Lost. Dzięki temu mają okazję zaistnieć w naszym kochanym serwisie. A to przecież zaszczyt:)

-- mike [22 sierpnia 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Samael:
Samael - Reign of Light -- mike [10 czerwca 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.019 s.