¤ Deine Lakaien & Die Neue Philharmonie Frankfurt - 20 Years of Electronic Avantgarde ¤Premium 2007

Ocena:
5

DVD 1: 1. Lonely, 2. Slowly Comes My Night, 3. Follow Me, 4. Madiel, 5. Into My Arms, 6. The Mirror Men, 7. Generators, 8. Away, 9. Over & Done, 10. Dark Star, 11. Tour Documentary (original version); DVD 2: 1. Colour-Ize, 2. Nobody's Wounded, 3. Mindmachine, 4. Brainfic, 5. Vivre, 6. Return, 7. Reincarnation, 8. Wunderbar, 9. Overpaid, 10. Where You Are, 12. Love Me to the End


Panowie Horn i Veljanow nie raz udowadniali, że tworzona przez nich muzyka może być interpretowana i aranżowana na wiele sposobów. Najlepszy przykład: rewelacyjny występ na Castle Party w Bolkowie w 2004 roku. Fortepian Horna i głos Veljanowa - na kolana. W podobnym stylu odbywa się trwająca w dalszym ciągu trasa koncertowa udokumentowana płytą DVD, ale tym razem do współpracy członkowie Deine Lakaien zaprosili orkiestrę symfoniczną z Frankfurtu, pod batutą samego Ernsta Horna.
Samo pisanie o tym wydawnictwie nie odda oczywiście tego, co dzieje się na tym koncercie. Po prostu to trzeba zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać. Majstersztyk - tyle mogę napisać o tym co zrobił Horn z utworami Deine Lakaien w połączeniu z orkiestrą (Rubik ucz się, nie rób wiochy). Większość utworów nabrała zupełnie innego wymiaru, co świadczy o geniuszu tej muzyki. Wszystko perfekcyjnie dopracowane i przygotowane. No i do tego wokal Veljanowa, który w systemie DD 5.1 słyszalny praktycznie w centralnym głośniku, otoczony symfonicznym klimatem, powoduje pojawienie się dreszczyku emocji. Tylko dwa z wszystkich zagranych utworów zostały wykonane bez orkiestry ("Colour-Ize" oraz "Nobody's Wounded"), a także "Mindmachine", chociaż tutaj możemy już usłyszeć wiolonczelę oraz głosy dwóch uroczych chórzystek, które nie tylko udzielały sie wokalnie, ale także grały na skrzypcach oraz obsługiwały klawisze. Naprawdę warto sięgnąć po to wydawnictwo i przekonać się o ponadczasowości i nieprzeciętnej umiejętności przekazywania emocji zawartych w muzyce. Polecam rzecz jasna.
PS. Szczegóły dotyczące trasy koncertowej można znaleźć na stronie www.deine-lakaien.com. Z ostatnich wiadomości dotyczących następnej edycji Castle Party wynika, że Deine Lakaien ponownie zagrają na zamku w Bolkowie. Na pewno będzie to ciekawe przeżycie.

-- wolf242 [2 września 2007]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.028 s.