¤ DRP - Electro Brain 586 ¤Body Records 1990

Ocena:
3

1. Brainhunter, 2. Go Into Ecstasy, 3. New Days, 4. Head to Head, 5. Enkephalin, 6. Front & Rear, 7. Electric Money, 8. Washing Your Cock, 9. Mad Dog, 10. The Acider, 11. Drug Side Drug, 12. Hello the Machoman


EBM z Japonii też zasłużył na wzmiankę na pi. DRP to poza 2nd Communication jedyna mi znana kapela z kraju Kwitnącej Wiśni, która nie skoncentrowała się na niszczeniu zmysłu słuchu, tylko postawiła na beat dla ciała. Z tą różnicą, że 2nd Communication pod koniec działalności poszli w kierunku ambientowym. A DRP wydało tylko jedną płytę, ale jak to często bywa wśród fanatyków EBM - tą płytą zapewnili sobie mocną pozycję. A Tomoyuki Murastige ostatnio umieścił także swój profil na myspace.com, więc może czeka nas jeszcze jeden powrót z przeszłości? (na "Electro Brain 586" pomagał mu Kuniyuki Takahashi).
To taka japońska odpowiedź na Nitzer Ebb, ale z 'acid'owym' klimatem, i zapożyczeniami z wczesnej twórczości Frontu 242 ("Washing Your Cock"). Wokal jest bardzo charakterystyczny, 'szorstki', do którego trzeba chyba przyzwyczaić się. Tak naprawdę, to polecić mogę te płytę ze względu na jeden kawałek - "Enkephalin". Dopiero później może komuś spodoba się "Brainhunter", "Front & Rear" i "Electric Money". Słuchając "Electro Brain 586" trudno uwierzyć, że to grupa z Japonii, a nie np. z Belgii, czy też Szwecji. Klimat klasycznego EBM uchwycony w 100 %, gorzej z jakością dźwięku (szczególnie końcowe numery) i realizacją. Ale to też urok takich nagrań.

-- mike [5 października 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.