¤ Morgue Mechanism - The Sweet Apology of Dead ¤Off Beat
1997

Ocena:
4

1. On the Cross, 2. Sensory Overloading, 3. Underworld, 4. Stereotyped Behavior, 5. Daydreams of a Serial Killer, 6. Dead End, 7. The Effects of Material Deprivation, 8. Nature's Freak, 9. Dead Body, 10. Wasteland, 11. Signum Signal, 12. Daydreaming, 13. Underworld (underhalls rmx), 14. Underworld (terrorvision rmx), 15. On the Cross (extended version), 16. Dead Voices


Zespół ten powstał w 1990 roku w Sao Paulo i niedługo potem wypuścił swój pierwszy CD zatytułowany "The Mind is a Labirynth" (wtedy nazywali się jeszcze Morgue). Dzięki niemu stał się popularny w kręgach alternatywnej muzyki elektronicznej i szybko zyskał uznanie. Po licznych koncertach w Europie i rodzimej Brazylii oraz kolejnej demówce "Breaking all the Bones" przyszła kolej na debiut pod skrzydłami osławionej wytwórni Off Beat.

"The Sweet Apology of Dead" składa się z szesnastu utworów wśród których są dwa remiksy i dłuższa wersja otwierającego płytę "On the Cross". Już od pierwszych dźwięków chłopaki z Morgue Mechanism atakują na wysokich częstotliwościach tworząc całe lawiny elektronicznych dźwięków. Wokal Rene'a jest dość dobry, ale raczej typowy dla dark electro. W niektórych numerach pojawia się gitara i dodaje muzyce kopa. Ogólnie całość brzmi ekstra i choć trwa ponad siedemdziesiąt minut, to nie nuży. Muzyka czasami przypomina Skinny Puppy - szczególnie jeśli chodzi o bębny i aranżacje. Numery są ze sobą przemieszane tak, że po każdym "normalnym" tzn. z wokalem i bębnami następuje typowo industrialny. W końcówce jedenastego numeru chłopaki robią coś co najlepiej podkreśla brzmienie albumu, podnoszą dźwięk tak wysoko, że niemal wychodzi on z zakresu słyszalności ucha ludzkiego. Kto chce to odczuć na własnej skórze, albo po prostu lubi EBM/industrial w dobrym wydaniu powinien bez zwłoki sięgnąć po "The Sweet Apology of Dead".

-- Shifter [1997]ostatnie recenzje autora:
Silk Saw - Empty Rooms -- [22 marca 2006]
Techno Animal - Brotherhood of the Bomb -- [22 marca 2006]
Quoit - Properties -- [22 marca 2006]
Kattoo - Megrim -- [5 stycznia 2006]
Skinny Puppy - Too Dark Park -- [11 maja 2001]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.