¤ Container 90 - Scandinavian Masters ¤Sham Recordings 2006

Ocena:
5

1. Prolog (on Kingsroad at 4 pm), 2. No Future, 3. EBM Radio, 4. Oldschool 84, 5. Ink, 6. Showdown, 6. Life Is a Bitch, 7. D.I.Y., 9. Hatebreed, 10. United, 11. The Zoo


Absolutna rewelacja w świecie old school EBM! Jedna z najlepszych płyt w tym nurcie! Zaskakująco prosta w swej prostocie, brutalna, prymitywna do granic możliwości. Istna esencja.
Ron2-D2 i Rundberg nagrywają już od czterech lat (kolejno epki: "Epigone Idols", "Der Container Klang", "Special Brew", "Christmas Stomp" i ostatnia "Cheers & Beers"), zarówno jako Container 90, jak również Der Container i Container 69. Do dziś nie mają kontraktu ze 'znaną' wytwórnią płytową i z tego faktu są bardzo dumni, czego dają dowód w "Prolog".
Obaj panowie mają trzy fascynacje: EBM, punk i alkohol. Pierwsza: wiadomo, a że są ze Szwecji, z której to zawsze pochodziło wiele świetnych kapel EBM, to tez wystawia to im jak najlepsze świadectwo. Po drugie punk: zawsze old school EBM miał coś z muzyki punk - prostota, agresja; u Container 90 objawia to się głównie wykrzykiwanymi tekstami, mało skomplikowanymi, ale zarazem tak dobrze trafiającym do słuchacza. Po trzecie alkohol: polecam klip do "Boozers & Loosers" (dostępny na youtube), gdzie widzimy jak to chłopcy lubują się w procentach.
Wreszcie najważniejsze: zabawa. Tyle jej daje pierwsza 'pełna' płyta w historii tej grupy, nieproporcjonalnie do długości płyty: zaledwie trzydzieści dwie minuty. Minuty, które rozwalają, rozpierdalają! Cieszy mnie, kiedy widzę ile to nowych grup old school EBM pojawia się na myspace, absolutni amatorzy, ale szczerzy w tym co robią. Container 90 już są znani wśród entuzjastów, ale czy kiedykolwiek jakiś znany lejbel weźmie ich pod opiekę? Czy piękno old school EBM nie polega właśnie na tym, iż jest to muzyka dla wybranych, którzy w tym minimalizmie dostrzegają prawdziwe piękno?

-- mike [2 lutego 2008]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Container 90:
Container 90 - World ChampionShit -- mike [20 czerwca 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.027 s.