¤ Antlers Mulm - Of Withered Sparks ¤Loki Foundation 2007
LOKI 47 CD digipack

Ocena:
4.5

1. 4am, 2. White Tears, 3. Painted Grave, 4. End of Words, 5. Sunflowers, 6. Hollow Heart, 7. Filth in Several Styles, 8. Shattered Pearls, 9. Drink From My Lips, 10. Wreckers


Zmęczony i zniesmaczony większością oczekiwanych płyt z 2006 roku, gdzieś tak w połowie ubiegłego roku zacząłem przeglądać i przesłuchiwać te z moich płyt, które kiedyś zwróciły moją uwagę, ale zostały odstawione na półkę z takich czy innych przyczyn.
Jedną z takich płyt był pierwszy album duetu Radio Eichenlaub, który kilka lat temu dostałem od Tomka Reichelda prowadzącego obecnie Apostazję.
No i stało się tak, iż Radio Eichenlaub trafiło swoją melancholijną, industrialno-mroczną muzyką w sedno moich obecnych muzycznych oczekiwań. Poszukując innych płyt tej formacji dowiedziałem się między innymi, że duet już nie istnieje, ale obaj panowie, tj. Hans Johm i Stefan S., prowadzą dalej muzyczną działalność. Stefan nagrywa pod szyldem Llovespell, a Hans tworzy m.in. jako Antwers Mulm.
Taka w skrócie była moja droga do muzyki A.M., która stała się dla mnie jedną z najciekawszych formacji ostatnich lat.
"Of Withered Sparks" to dziesiąte wydawnictwo w historii tego projektu, jednak jest to dopiero trzecia oficjalna tzw. duża płyta. Być może dla tych, którzy po raz pierwszy zetkną się muzyką A.M. będzie ona wielką niespodzianką. Dla mnie jest naturalną konsekwencją drogi muzycznej, jaką podąża Hans Johm. Te dziesięć kompozycji świetnie pokazuje, w co bawi się ten koleś. Mamy więc na "Of Withered Sparks" specyficzny rodzaj ambientowego industrialu, którego nie da się pomylić z kimś innym. Melodyjny, lecz bardzo ascetyczny w doborze dźwięków. Ten dźwiękowy minimalizm okrasza świetnie pasujący do muzyki głos Hansa, często wręcz recytujący melancholijne teksty, które swoją strukturą często przypominają japońskie haiku.
Gorąco polecam "Of Withered Sparks" wszystkim, których znudziło 'niemieckie jednostajne łojenie'. a także tym, którzy szukają w muzyce specyficznych, poetyckich klimatów.

-- Zbyszek Szczesiak [17 lutego 2008]ostatnie recenzje autora:
Inner Vision Laboratory - Insane Reality -- [2 kwietnia 2008]
Llovespell - Every Song Is a Llovesong -- [2 kwietnia 2008]
Disharmony - Malignant Shields -- [28 listopada 2007]
Cyborg Attack - Stoerf***tor -- [10 września 2006]
Schyzzo.Com - Interfear's Network -- [24 maja 2006]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.