¤ Leæther Strip - The Giant Minutes to the Dawn ¤Alfa Matrix 2007

Ocena:
4

The Giant Minutes to the Dawn: 1. Will the Sun Return?, 2. Dirty Little Secret, 3. Sedated Nation, 4. Commotio, 5. The Trouble, 6. Go Ahead, 7. Caught in the Headlights, 8. Kill the Predator, 9. Blah! Blah! Blah!, 10. Crucify Them, 11. This Age of Neglect, 12. Seconds Last Forever, 13. Annie; The Hourglass: 1. The Hourglass, 2. Welcome to My World, 3. Zyklon B 2007, 4. Pain Is Beautiful, 5. Amphetamine Boys, 6. Beyond the Black Hills, 7. Hate + Fear, 8. Global House Warming, 9. Manic Aggression, 10. Damn!; The Watch DVD: 1. Will the Sun Return?, 2. Dirty Little Secret, 3. The Trouble, 4. This Age of Neglect, 5. Annie


Od końcówki 2005 r. (epka "Suicide Bombers") do kwietnia zeszłego roku Claus Larsen wydał trzy epki (w tym jedna podwójna) i dwa albumy (również podwójne). I nie przestaje, bo już zapowiedziany jest kolejny album (aż trzy CD składają się na niego), a w kolejce na reckę czeka "Retention No. 1". Płodny jak mało kto i to po paru latach przerwy. Miał u mnie duży kredyt zaufania, zachwycałem się "After the Devastation", bo to w końcu stary, dobry Claus… Tyle, że Leæther Strip to jednak zawsze będzie "Solitery Confinement", "Underneath the Laughter" i "Self-Inflicted". I musiałby nastąpić cud, żeby do tego zacnego grona dołączyła kolejna płyta. Miałem nadzieję, że może będzie to "The Giant Minutes to the Dawn", ale niestety tak się nie stało. Wokal wciąż fascynujący, pełen werwy i agresji, świetne teksty, charakterystyczne beaty dla Duńczyka, ale to wszystko pozbawione tego geniuszu. Nadal nie poddaje się on żadnym trendom, nie eksperymentuje, jego styl jest unikalny, ale czuję przesyt! Za dużo tych nowych kawałków, za mało zostaje w głowie. Są świetne - "Will the Sun Return?", "Dirty Little Secret", niezłe "Go Ahead" i "Sedated Nation", ale już niedługo kolejna nowa płyta i te i tak pójdą w zapomnienie (w przeciwieństwie do kawałków z przeszłości). Stanowczo za dużo tych, 'ale'.
Tak do końca nie wiem, czego oczekuję od Clausa, bo zdaję sobie sprawę, że czasy wściekłości w stylu "Don't Tame Your Soul" minęły bezpowrotnie. Jednakże "Self-Inflicted" zawierało trochę bardziej zróżnicowaną twórczość, a jakie wspaniałe jest. Tu mamy szybkie utwory, wolniejsze ("Seconds Last Forever" - znów miłosne wyznanie w stronę partnera Clausa?, "Annie" - ten utwór Larsen dedykuje swojej matce), czyli powinno być ok, a nie jest.

W limitowanej edycji mamy dodatkowy cd "The Hourglass" i chwilami on ratuje całość. Żadnych remiksów, nadal nowe numery, ale dużo ciekawsze jako całość od 'głównej' płyty. Nowa wersja 'klasyka' "Zyklon B" świetna, bardzo dobre "Amphetamine Boys", "The Hourglass" i sado-masochistyczne "Pain Is Beautiful":) Claus nadal wybitnie mało 'przebojowy', ale widocznie tak już zostanie.
Super limitowana edycja zawiera jeszcze dysk DVD z klipami - amatorskie, aczkolwiek ciekawe "Dirty Little Secret" (ta wściekłość, te grymasy jak Claus śpiewa, przypomina mi się klip do "No Rest for the Wicked") oraz składankę "Sounds From the Matrix 05", ale o niej ani słowa.

Dla mnie Leæther Strip, to wciąż klasyka i nawet jeżeli ten powrót na scenę nie wygląda tak jak chciałbym, to polecam te płytę. Bo ona niesie w sobie dużo emocji, jest raczej trudna w odbiorze, zbyt długa, ale wyróżnia się na scenie EBM/electro. Kolejna dawka - "Civil Disobedience" już w kwietniu!

-- mike [19 lutego 2008]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.