¤ Ayria - The Gun Song  ¤Alfa Matrix 2008

Ocena:
3

1. The Gun Song, 2. Six Seconds, 3. The Gun Song (killing me softly mix by Daniel B - Front 242), 4. The Gun Song (Angelspilt mix), 5. Six Seconds (Spetsnaz mix), 6. The Gun Song (Essence of Mind mix), 7. The Gun Song (Leæther Strip mix), 8. Six Seconds (David Carretta mix), 9. The Gun Song (Headscan mix), 10. Six Seconds (Standeg mix).


Ayria prezentuje ogólnie dość specyficzny styl grania - jest słodko ale i również bywa zadziornie. Czy udowodniła swój potencjał na najnowszej EP?
Do współpracy przy tym materiale włączył się Seb Komor, znany m.in. z Icon of Coil czy Zombie Girl. Skutkiem tej kolaboracji wydaje się przejęcie pierwszych skrzypiec przez Seba. Sympatyczna Kanadyjka jedynie podkłada głos do tego, co ma do zaprezentowania Seb Komor. Bo mowa tu o jedynym nowym utworze na tej epce "Six Seconds", w którym słychać kto zajął się muzyką. Jedynym, bowiem tytułowy "The Gun Song" można już było usłyszeć na wydanej przez Alfa Matrix w 2006 roku składance "Re:Connected [2.0]". Dalsza część tej epki to zbiór remiksów stworzonych przez takie gwiazdy jak Front 242, Spetsnaz, Leæther Strip czy Headscan. I mam wrażenie, iż to kolejne nic nie wnoszące remiksy. Oczywiście słuchając remiksu autorstwa Spetsnaz słychać EBM-owy bit, wersja Davida Carretty jak można się spodziewać jest minimalistyczna, ale wszystko jakby zrobione bez serca. Podobać się może spokojny jak na Leæther Strip miks oraz zrobiony w klimacie KMFDM ( jakbym słuchał "Megalomaniaca") remiks autorstwa Standeg (ex-haujobb.).

W moim mniemaniu to wydawnictwo jest dobre dla dj'ów i pasjonatów. Oceniając po jednym kawałku trudno powiedzieć jaka będzie zapowiadana na jesień 2008 trzecia płyta "Hearts for Bullets". Na razie konkurencja w postaci Zombie Girl jest daleko z przodu (ale czy to już konkurencja, skoro Seb Komor opanował kanadyjski rynek electro-bitowych klimatów z damskim wokalem?). Jest słodko, jest zadziornie, ale czy to jest to na co czekano?

-- lunatic [19 lutego 2008]inne recenzje Ayria:
Ayria - Flicker -- mike [16 stycznia 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.008 s.