¤ Chalk, Andrew - Time of Hayfield ¤Faraway Press
2007

Ocena:
4

1. Temperance, 2. Suspended in the Air, 3. The Prophet, 4. A World Displaced, 5. Three Rivers, 6. Obscur in the Valley, 7. Last Reflections, 8. Seven Suns


Andrew to klasa. Coś takiego jest w jego krążkach, że wystarczy rzucić okiem na okładkę i już wiadomo że będzie ciepło. Lub zimno - ale grunt że będzie, że to nie okaże się jakąś kolejną ambientową miernotą, niewypałem (ew. przedwczesnym wypałem), czymś co spłynie jak woda i nie zostawi jakiegokolwiek wspomnienia poza jedną cegiełką więcej w wiecznie niedokończonym wale przeciwpowodziowym.
Chalk zna się na robieniu klimatu; należy do starej kadry muzycznych adeptów, którzy zjedli zęby na dźwiękowym kombinowaniu w czasach bez laptopów i ich magicznych funkcji. Jego ambient jest czysty i intymny, położony w owym rzadko osiągalnym miejscu poza kosmosem, mrokiem, przemysłowym dymem, czy cyfrową dżunglą, gdzieś wewnątrz umysłu, gdzie ciepłe wspomnienia równoważą się z przyszłością pod znakiem X. Chalkowi udaje się sztuka niecodzienna - nakierowanie strumienia ambientu w ów genialny, klasyczny sposób tak, aby autentycznie otaczał, towarzyszył, i fascynował, a jednocześnie nie wytrącał obcującego z nim umysłu ze swojego stanu skupienia. No i żeby nie zabijał na śmierć przy pomocy wielogodzinnego buczenia, dźwięków zwęglających głośniki, czy innych szalonych myśli twórców muzyki produkcyjnej. Na dodatek Chalk kłania się także bardziej nowoczesnym koncepcjom, przepoczwarzając niepostrzeżenie atmosferę ogrodu myśli w futurystyczny kiub z którego już wszyscy uciekli, cały czas oczywiście bez zarysowanych boków czy kątów.
Jednym słowem, klasa.

-- eliks [6 marca 2008]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.023 s.