¤ yelworC - Icolation ¤Minuswelt 2007

Ocena:
5

1. Lord of the Three, 2. In the Purgatory, 3. Without Remorse (remix), 4. Icolation, 5. Lost Futile, 6. Phantoms of Conscience, 7. Inner Monologue, 8. Ecce Mundo - Version 2, 9. Personal Hell, 10. The Bells of Waiting, 11. Dark Thorn - Version 2, 12. The Shrine of Illusion - Version 2, 13. Masks Off!, 14. Purple Blood, 15. Reason and Refusal, 16. Essence Awake!, 17. Secret's Trace


Jeszcze raz Peter Devin sprawił swoim fanom nie lada niespodziankę. Chyba przebił wszystko co dotychczas stworzył. "Icolation" jest drugą częścią tryptyku zainspirowanego "Boską komedią', jest jeszcze mroczniejsze i oryginalniejsze od "Trinity" i konsekwencją tego, co można już było usłyszeć na "Eclosion". "Icolation" ma nas zaprowadzić do Czyśćca ("Trinity" znamionowało Piekło).
Bardziej skomplikowanego, trudnego w odbiorze, a zarazem fascynującego albumu dawno nie słyszałem. Brak 'wymiataczy' w stylu "Sacred City", czy też "Blood in Face". Brak utworów ze strukturą zwrotka-refren-zwrotka-refren. Brak 'hitów', ale to już było widoczne przy "Trinity". Innymi słowy mamy kolejny genialny koncept-album wielkiego indywidualisty i geniusza. Chwilami to wszystko kojarzy mi się ze Skinny Puppy, ale Peter jest jeszcze bardziej demoniczny w swoim przekazie. Aż dziwne, że jest on tak mało popularny, bo wszyscy wielbiciele trochę trudniejszego grania niż np. Hocico powinni być zachwyceni. Nie uświadczymy tu szybkiego beatu i krzykliwego wokalu. Zamiast tego mamy rozbudowane kompozycje z mnóstwem dźwięków, efektów, melodyjne, a zarazem przerażające. I do tego ten niesamowity wokal, po którym są ciarki na plecach. Fortepiany, skrzypce, cała ta 'klasyczna' otoczka idealnie wkomponowana w Czyściec stworzony przez Petera.
yelworC z czasów Celtic Circle Productions był wspaniały, yelworC w XXI wieku jest genialny. Jedna z najlepszych płyt zeszłego roku.

-- mike [11 marca 2008]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje yelworC:
yelworC - Blood in Face -- mike [18 lutego 2003]
yelworC - Brainstorming -- mike [4 sierpnia 2002]
yelworC - Collection 1988-1994 -- mike [2 czerwca 2005]
yelworC - Eclosion -- mike [11 marca 2008]
yelworC - Trinity -- mike [2 czerwca 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.