¤ Bitcrush - Epilogue in Waves ¤n5md 2008

Ocena:
2

1. Prologue, 2. An Island, a Penninsula, 3. Of Days, 4. Tides, 5. What Would Hope Be Without Disappointment, 6. Atreaux, 7. A False Movement, True, 8. Epilogue to Tides, 9. Pearl, 10. To Drown


Co może dobrego napisać o płycie facet, który poświęca jej jeden dzień? Co dobrego może napisać o płycie facet, który nie słucha jej na słuchawkach? Ani w samochodzie? Ani głośno? Ani ani? A co dobrego o płycie może napisać koleś, który nie ogląda nawet okładki, nie patrzy na booklet, na poły erotycznie nie pieści samego kartonowego pudełka, gorzej nawet - wystarczą mu cyfrowe namiastki ? Nic dobrego.
Tak niestety stało się u mnie z twórczością Bitcrush, kiedyś połową niezapomnianego duetu Gridlock. Nie wiem nawet dlaczego jeszcze poświęcam tej muzyce tyle czasu oczekując, że facet się odkocha, że wróci do poszukiwań, że pozytywnie zaskoczy, że pokaże swój (były zapewne) talent.
Ten projekt twórczo skończył się dla mnie juz kilka lat temu ("Shimmer and Fade"), ale jego kolejne produkcje uświadamiają mi, że z wiekiem jest już tylko gorzej. Naprawdę można załapać depresję jeśli przesłucha się co Bitcrush aka Mike Cadoo i prawie cała prowadzona przez niego oficyna n5md obecnie wydaje (Lights of Asia, SubstractiveLab, Last Days, Hologram, etc). Odtwórcze, nudne, kisielowate, postrockowe ramoty. Jakaś gitara, jakaś perkusja (dobrze, że chociaż nagrywana na żywo) i fatalne elektroniczne aranżacje.
Ja oczywiście nie mam nic przeciwko muzyce postrockowej, choć rzadko tam znajduję coś dla siebie interesującego, ale musi ona prezentować jakiś poziom, choćby garażowy, choćby licealny, choćby gimnazjalny. Niestety najnowszy Bitcrush, podobnie jak poprzednie jego propozycje rozczarowują mnie na całej linii. No passaram!
Naprawdę powiadam Wam, szkoda na to pieniędzy, a nawet chyba miejsca na dysku. Smutne.

-- r@ [15 marca 2008]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Bitcrush:
Bitcrush - Enarc -- r@ [23 grudnia 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.