¤ Oxyd - Larva  ¤Aliens Prod. 2007

Ocena:
3.5

1. From the Outside, 2. Traveller, 3. Transformations, 4. Unborn, 5. Transmission, 6. Suspiria, 7. Carbon, 8. Voices of Sand, 9. Dune, 10. Sunlights, 11. The Frozen Moon, 12. Sculptures, 13. From the Inside


Niestety z czeską i słowacką muzyką nie jest tak dobrze jak z czeskim i słowackim kinem. Zelenka, Sverak, Ondricek czy Hrebejk nie mają w muzyce swoich odpowiedników. A szkoda, bo ja jestem 'czechosłowakofilem' i na każdą ich artystyczną twórczość patrzę więcej niż przychylnym okiem.

Oxyd to poboczny projekt niejakiego Lorda Saurona i przemiłego założyciela Aliens Production o pseudonimie Ryby, znanych przede wszystkim z projektu Disharmony. O ile w głównym muzycznym eksperymencie rządzi agresja, schizofrenia i postindustrialna dekonstrukcja, tak Oxyd to dużo spokojniejsza forma i łagodniejsza treść. Nie mam nic przeciwko, choć uważam że to mogłaby być jednak bardziej eksperymentalna elektronika.

Płyta ma 'momenty', sytuacje które potrafią w nas wykreować jakieś senne wizje, zaniepokoić, odwołać do przeszłości, pobudzić, nawet zmusić do innego spojrzenia na rzeczywistość za oknem. Ale to wszystko odbywa się w znanej elektronicznej formule ambientu (mało w tym dark ambientu), postindustrialu, chilloutu, klasycznej elektroniki. Filmowe sample, klasyczne dźwięki, przewidywalna rytmika, to wszystko już było, nie czuję w tym jakiejś magii, własnej wyobraźni, genialnych artystycznych wizji, choć kilka nagrań jest naprawdę na wysokim poziomie.
Jeśli to są odpadki z sesji Disharmony to jest to płyta rewelacyjna, jeśli to ma być jednak odpowiedź na muzykę choćby Delerium sprzed dwudziestu lat, to już tak rewelacyjnie nie jest.
PS. Momenty to: 3,6,8,10
2PS. Dla fanów starego Delerium, Entheogenic, Shulman, InterMix, etc

-- r@ [15 marca 2008]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.044 s.