¤ Tzolk'in - Haab' ¤Ant-Zen 2008

Ocena:
4.5

1. Muwan, 2. Kumk'u, 3. Uayeb, 4. K'ank'in, 5. Sotz, 6. K'ayab, 7. Yaxk'in, 8. Xul


Z Gwennem Limoges Tremorin (Flint Glass) działającym na kanwie projektu Tzolk'in wespół z bębniarzem This Morn'Omina Nicolasem Van Meirhaeghe ('własnoręcznie urabiającym' ponadto Empusae) spotykamy się po raz drugi.

Oczywiście należało się spodziewać kontynuacji procesu zainicjowanego przed czterema laty. Jednak tym razem belgijsko - francuski duet sięgnął po nomenklaturę zawierającą się w Haab' - słonecznym, 365-cio dniowym kalendarzu prekolumbijskiego ludu, który wyszedł z wód. Po wydaniu rewelacyjnego "Tzolk'in", ciepło przyjętego szczególnie przez prasę rozkochaną w trybal elektronicznych dark ambientach Tremorin i znany również z przydomka 'Sal-Ocin' Van Meirhaeghe pozwolili sobie na dłuższy antrakt poświęcając się swoim rodzimym projektom. Niespodziewanie ciszę w kolejnym roku przestępnym przerywa materiał wydany nakładem legendarnego Ant-Zen, będący logiczną kontynuacją zarysu z początków współpracy.

"Haab'" to epickie pejzaże dla ciekawych melodyjnego ambientu podszytego urokiem podzwrotnikowego lasu podtopionego mgłą o poranku, tudzież aurą błogiego spokoju bezwietrznego zmierzchu. Produkcja w istocie swej przejrzysta, uduchowiona, przepełniona wysublimowanymi dźwiękami, czaruje strukturami niezwykłymi i tajemniczymi. Chwilami proste kombinacje budują atmosferę wymuszającą na słuchaczu głębszego skupienia i poddania się magii niezgłębionej tajemnicy. Co najważniejsze: zaintryguje każdego, kto w muzyce szuka czegoś więcej poza nią samą... .

ps. Kolejny rok przestępny wypada w 2012. Wówczas to najprawdopodobniej pojawi się trzeci wolumin kolaboracji Tzolk'in. Być może nazwany zostanie po prostu "4 Achau". Z tą inskrypcją bowiem wiąże się zamknięcie Cyklu Długiej Rachuby Czasu Galaktycznych Majów, datowane przez badaczy na 21 grudnia.

-- vigoslugbait [25 marca 2008]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...


Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/rat242/domains/rat242.ayz.pl/public_html/pi/archive.php on line 132

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.