¤ Porter Ricks - Biokinetics ¤Chain Reaction 1996

Ocena:
5

1. Port Gentil, 2. Nautical Dub, 3. Biokinetics 1, 4. Biokinetics 2, 5. Port of Call, 6. Port of Nuba, 7. Nautical Nuba, 8. Nautical Zone


Mój ulubieniec i niestrudzony innowator na polu muzycznej kriogenezy po którejś z kolei już wyprawie za koło podbiegunowe powrócił i widocznie postanowił zmienić trochę nawyki brzmieniowe, czego rezultatem jest to oto wybitne już - zarówno z historycznego, jak i czysto muzycznego punktu widzenia - dzieło. Mowa oczywiście o Sztukmistrzu z Dortmundu, Tomaszu Könerze, który zbratał się z mało wtedy znanym Andym Mellwigiem i uczynił pierwszy (i chyba najważniejszy) krok w dziedzinie czegoś, co później nazwano "inteligentnym dub techno", a co osobiście kojarzy mi się z przemykającą gdzieś daleko łodzią podwodną, o której istnieniu można się dowiedzieć tylko za pomoca echolokacji. Kod muzyczny wyznaczają pulsacje i nieustannie bijące tętno pompującej stopy, a wszystko to podczarowane utalentowanymi niemieckimi "ręcami" za pomocą stosownych pereł samplingu. Gdzieniegdzie czuć powiew polarnych kurortów ("Biokinetics 2"), wgryzający się w mózg powtarzany motyw przedziwnego para-bitu nadaje tempa wycieczce, do całości wkrada się też iście lovecraftowski duch przedwiecznego zła ("Port of Call") - w naszej podwodno-chłodnej podróży nie można narzekać na nudę.
Prawdziwy klejnot ze złotej ery techno, kiedy nikt jeszcze nie odcinał kuponów dla sławy i kasy oraz nie powstawało co miesiąc więcej nowych podgatunków niż dobrych płyt.

-- nothinger [28 lipca 2008]ostatnie recenzje autora:
Lull - Like a Slow River -- [28 lipca 2008]
Hecker, Tim - Atlas -- [22 maja 2008]
Current 93 - Sleep Has His House -- [5 maja 2008]
Plotkin, James & Mick Harris - Collapse -- [11 marca 2008]
Jesu - Conqueror -- [18 lipca 2007]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.046 s.