¤ Recue - All the Wrong Places ¤Rednetic 2008
www.recue.net

Ocena:
4.5

1. Gbliss, 2. Korento, 3. Bivouac, 4. Kalmacty, 5. Kasvoton, 6. Badhairday, 7. Savant, 8. Savant (remix by Bad Loop), 9. Himanka


Fińska ofensywa muzyczna trwa nadal. Ten kraj od zawsze mnie fascynował (podobnie jak cała Skandynawia), choć oczywiście nie tylko muzycznie. Szkoda wymieniać wszystkich interesujących muzyków z Finlandii, ale bez wątpienia to naród wyjątkowy, bardzo utalentowany, a w muzyce elektronicznej, eksperymentalnej, mrocznej i mroźnej to pierwsza liga (Brothomstates, Pan Sonic, Lackluster, Bauri, Vladislav Delay, a kiedyś Jimi Tenor). Recue aka Riku Annala z małego Espoo, to młody obiecujący wykonawca, który zadebiutował dwa lata temu w kanadyjskiej wytwórni netowej One (do ściągnięcia jego epka "Between Stations" - http://www.onenetlabel.com )
"All the Wrong Places" to już pełnowymiarowy krążek Annala, wydany dla jednej z najprężniejszych i najlepszych w muzyce elektronicznej angielskich labeli - Rednetic. tam też wydają się m.in. Sunosis, An on Bast (z wielkopolskiego Poznania), Sunosis, Zaintetica.
Przyznaję, ciężko mi się bronić przed inwazją takich dźwięków. Bez urazy drogie czytelniczki, ale taka muzyka na mnie działa jak piękne kobiety. Rozpływam się, pęcznieję, ciśnienie mi skacze, nozdrza się rozszerzają. Poddaję się bez walki, zgadzam się na wszystko, jestem wyrozumiały, szarmancki, uczynny i mężny. Jestem inny, jestem mniej krytyczny, nad każdym słowem się zastanawiam, poezję cytuję, strzępy włosów poprawiam. Nie będę sugerował kiedy taka muzyka się najlepiej sprawdza, bo każdy ten czas widzi inaczej, nie zasugeruję też najciekawszych utworów, zacytuję jednak klasyka: to "oczywista oczywistość", że to płyta wyjątkowa. Nie wpada za łatwo, ale może też dzięki temu nie wypada również zbyt szybko. Melodie pogubione, dźwięki zapętlone, sample zniekształcone. W tym jednak jest jakaś myśl przewodnia, priorytet ustawiony, sens nadany, proporcje rozłożone. To łapie, zachęca i wcale nie chce porzucić. Gorzej niestety z pięknymi kobietami...
PS. "All the Wrong Places" powinno się spodobać fanom Richarda Baileya aka Proem, ale i każdy kto lubi muzykę Bauri, Gridlock, Lackluster, Vesna, Multiplex, Abfahrt Hinwil, CH District, powinien być ukontentowany, rozluźniony, zadowolony, zaspokojony.

-- r@ [6 października 2008]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Recue:
Recue - All the Wrong Places -- vigoslugbait [6 października 2008]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.