¤ Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture ¤Wrotycz Records 1997/2007

strona www Frozen Faces

Ocena:
3.5

1. Frozen Faces, 2. She's Floating Marble, 3. Dying Culture, 4. Solitude, 5. A Tool Cleaning Up, 6. The Naked Eye, 7. Doors Closed to History, 8. History, 9. Never Trust Anyone, 10. Religion of Hate, 11. Over the Barricades


Długo, oj, długo przekonywałem się do tego materiału. Kolejne przesłuchanie jednak dało mi do zrozumienia, że nawet ta mniej oryginalna muzyka z lat 90-tych miała swój niesamowity urok, pomimo swoich technicznych niedostatków. Być może to właśnie te techniczne niedostatki decydują o jej uroku. A być może to sprawa niejakiego Petera Anderssona, znanego lepiej jako Lina Baby Doll, czy może po prostu Deutsch Nepal.

Nie są to nagrania nowe, jak już napisałem. Ich powstanie datuje się na rok1996 (rok póżniej ukazały się tylko i wyłącznie na winylu). Mają jednak to coś, tę niesforność. Porównując je nawet z dzisiejszymi wydawnictwami Deutsch Nepal, to wręcz industrialny low-fi. Znany z zamiłowania do wokali Lina Baby Doll tutaj także daje upust swoim oralnym fantazjom, choć wokale są znacznie bardziej uśpione niż w jego macierzystym projekcie. Nie stawia też mocno na rytm, ale na brudne, chropowate loopy, czasem przełamane samplowanymi monologami. Cały material "Broken Sounds of a Dying Culture" jest przybrudzony i brzmi jakby nagrywano go w zatęchłej piwnicy. Jeśli ktoś lubi dokonania Throbbing Gristle, wczesnego SPK, Mauthausen Orchestra czy projektów zrzeszonych w latach 80-tych w labelu Broken Flag, będzie wniebowzięty. Fanom tzw. military ambient szczerze odradzam.

Dwa kończące tę reedycję nagrania pochodzą z nieco póżniejszej sesji i odstają nieco od reszty. Są lepiej zrobione, bardziej dopracowane i ... bardziej przewidywalne. Ja wolę te wcześniejsze, może i bardziej wtórne, ale znacznie bardziej wciągające propozycje.

-- [orwell] [7 grudnia 2008]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Halo Manash - Language of Red Goats -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.