¤ Sagittarius - Songs From the Ivory Tower ¤Cold Spring 2008

Ocena:
1.5

1. Nihil Arisen, 2. Du Stehst Am Alten Gartentor, 3. Der Sommer, Den Die Erntezeit Gekrönt, 4. Die Nächtlichen Geschicke, 5. An Des Meeres Strand, 6. Trunkene Flut, 7. Das Lied, 8. Der Gute Kamerad, 9. Menuet Von Johann Krieger (für H.E.R.R.), 10. Cupio Dissolvi, 11. Sternwandel V, 12. Nova Apocalypsis, 13. Europa Calling, 14. In Signo Solis, 15. The Song


Przychodzą w życiu człowieka takie dni, że mu się wszystkiego odechciewa. Włącza wtedy krążek taki jak ten i odechciewa mu się jeszcze bardziej. Czemu? Bo płyty, takie jak "Songs From the Ivory Tower", uosabiają tendencyjność. Tutaj wszystko jest tendencyjne, począwszy od muzyki, skończywszy na tytule i oprawie graficznej. Hmmm... co tu zrobić z takim fantem? Nie wiem.

Ale o co w tym wszystkim temu Strzelcowi chodzi? O stworzenie natchnionego, przepełnionego płomiennym romantyzmem dzieła (mamy tutaj nawet cover Forthcoming Fire "Europa Calling" bardziej chyba znany z wykonania Von Thronstahl) z pogranicza apokaliptycznego folku i neoklasycyzmu. W zasadzie jednak muzyka mogłaby nie istnieć, gdyż stanowi tło dla melodeklamacji lidera projektu, Corneliusa Waldnera, czasami wspomaganego przez Troya Southgate'a z H.E.R.R., odpowiedzialnego również za spieprzenie ostatniej płyty Horologium - "Earthbound". Treść słowna stała się więc ważniejsza niż forma muzyczna. Mamy zatem ciąg fortepianowych kompozycji granych w jednym tempie wzbogacanych czasami dżwiękami wiolonczeli, gitary czy fletu. Mówi się, że Niemcy produkują kiczowatą muzykę, ten album nie przyczyni się do zmiany tej jakże krzywdzącej opinii. Na pewno jest sporo ludzi, koneserów tego typu dżwięków, którym ten krążek przypadnie do gustu, nie wątpie. Mnie on wynudził całkowicie.

-- [orwell] [23 grudnia 2008]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
Halo Manash - Language of Red Goats -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.019 s.