¤ Essence of Mind - Watch Out ¤Alfa Matrix 2009

Ocena:
11. Watch Out (single edit), 2. Nightmare (single edit), 3. Wicked Smile, 4. Not Again, 5. Nothing to Loose, 6. Watch Out (Northborne mix), 7. Nightmare (elec this! mix), 8. Watch Out (Ex.Es mix), 9. Nightmare (Industriegebiet mix), 10. Watch Out (Aetherfx mix), 11. Nightmare (Psy'Aviah mix), 12. Nothing to Loose (Kant Kino mix)


Nie zamierzam znęcać się nad pochodzącym z Norwegii duetem Essence of Mind nazywanym godnym kontynuatorem tradycji Combichrist, Apoptygma Berzerk czy Icon of Coil. Wystarczająco skrzywdzony został wywodami promotorów wytwórni, których cudaczna nonsensowność jest zbyt oczywista, a rzeczywistość zakłamywana w tonie bliskim bezczelności. Wspomnienie o rzekomym 'namaszczeniu' pada cieniem, a torowanie szlaku dla grupy Zeromancer (do nich też nic nie mam) tylko pogarsza sytuację. Przygnębia mnie głucha wiara w to, że jest rewelacyjnie. Psychologia doskonale zna przypadki osób, które słyszą - zwłaszcza po głębszym - więcej, niż można usłyszeć (chyba, że tendencyjnie pomylą płyty). Kłopot w tym, że ofiarami zakrzywionego odbioru padają setki (tysiące, miliony) kupujących. Istnienie, któremu w pewnym sensie odbiera się wolność świadomego wyboru, tym bardziej jeśli nie otrzyma solidnej edukacji w wieku młodzieńczym wiecznie trawić będzie chłam i tanią imitację. Życzę uczciwości i spokoju sumienia, nie tylko sobie ale i tym, którym za wciskanie ciemnoty się płaci.

W nawiązaniu do muzyki: Essence of Mind to melodia dalekiej przyszłości. Kto wie, może z upływem lat i wytężonej pracy dorobią się tylu 'ewergrinów', co ich pobratymcy. Tego właściwie im wypada życzyć.

-- vigoslugbait [26 marca 2009]


Z poprzedniej płytyostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.988 s.