¤ Moderat - Moderat ¤BPitch Control 2009

Ocena:
3.51. A New Error, 2. Rusty Nails, 3. Seamonkey, 4. Slow Match, 5. 3 Minutes of, 6. Nasty Silence, 7. Sick With It, 8. Porc # 1, 9. Porc # 2, 10. No. 22, 11. Out of Sigh


W BPitch Control wszystko się może zdarzyć. W ubiegłym roku blaskiem pastelowych barw poraził Sacha Funke, jesteśmy świeżo po premierze "Berlin Calling" w narkotyczno-nostalgicznej rozprawie Paula Kalkbrennera wspieranego przez rodzonego brata Fritza (bez którego nie byłoby chociażby "Sky & Sand"). A tu proszę - kolejne wydarzenie w wytwórni Ellen Allien. Modeselektor i Apparat łączą siły. Nie po raz pierwszy, a i pewnie nie ostatni. Sascha Ring, Gernot Bronsert i Sebastian Szary próbują się po raz wtóry. Tym razem z powodzeniem. W 2002 zdołali jedynie wydać dwunastocalowe "Auf Kosten Der Gesundheit". Potem coś w grupie pękło. Bronsert i Szary zajęli sie rozkręcaniem własnego projektu (Modeselektor), Sascha Ring skupił się w odwecie nad solowym Apparat.

W faktycznym debiucie otrzymujemy syntezę stylów uprawianych przez Ringa i spółkę w obrębie autorskich projektów. Modeselektor słynął z wykorzystywania sekwencji wokalnych francuskich (i nie tylko) raperów w "Hello Mom!", a także ze współpracy z Puppetmastaz ("The Dark Side of the Sun", 2007) - stąd prawdziwie egzotyczne "Sick With It" z gościnnym udziałem Eased z 'upalonego' Brothers Keepers. Apparat natomiast działał więcej z szefową rodzimej wytwórni. Zwykł uprawiać swoją rolę w zaciszu, z dala od zgiełku i tumultu. Sam też śpiewa. Jego łamliwy, sentymentalny głos uczynił "Rusty Nails" najjaśniejszym punktem, albumu - wizytówką, której nie powstydziłby się ani Funke ani żaden z Kalkbrennerów. Przyćmił tym samym chętnie współpracującego z muzykami zrzeszonymi w BPitch Control Paula St. Hilaire (z Moderatem w "Slow Match").

Po wysłuchaniu tej płyty mądrzejszy pewnie nie będziesz, wstrząsnąć Tobą też jakoś specjalnie nie wstrząśnie, w niczym nie zaszkodzi, a w gust trafić może.

-- vigoslugbait [18 kwietnia 2009]


Moderat po godzinach - tego na tym albumie nie uraczyszostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.