¤ Collapse Project - Your Own Way ¤Klangdynamik 2007

Ocena:
3

CD 1: 1. Reanimate, 2 World of Lies, 3. Crusher V.1, 4. My Own Way, 5. Aggression Inside, 6. Back to Hell, 7. Lost Memories, 8. Vindication, 9. Cross of Dead, 10. Roak, 11. Silent Hunter, 12. Fireblade, 13. The Day After; CD 2: 1. Intro, 2. I Know, 3. I Don't Care, 4. Last Shot, 5. The Great Love


W czasach wszędobylskiego, wszechogarniającego kryzysu trudno wystartować na scenie electro/EBM, która do podobno w kryzysie jest już od jakichś dziesięciu lat:) Fakt, trudno dziś o ciekawe płyty, ale to wszyscy wiedzą. Nowe zespoły mają jeszcze problem w postaci sporych spadków sprzedaży płyt. Właśnie to powoduje, że taki Collapse Project najpierw wydaje cd-r'a zamiast standardowego cd, i to w dodatku w sporym limicie (111 sztuk wersji jednopłytowej, 44 z dodatkowym krążkiem). Chyba wszystkie nie sprzedały się, bo płyta jest cały czas dostępna w np. Indietective, a z drugiej strony planowany jest oficjalny debiut "Growing Fear".
Pochodzą z Bawarii, a za wszystkim stoi Klaus Hörmann, były punk'owiec. I życzę mu jak najlepiej, bo na "Your Own Way" ukazuje, że jest uzdolnionym człowiekiem. Ciężko dziś przykuć moją uwagę nowej grupie, jestem z reguły negatywnie nastawiony:) A Collapse Project, to niby to tylko zgrabna mieszanka dark electro i EBM, ale wyróżniająca się na tle innych niemieckich projektów, również lepsza od tych bardziej znanych (fenomenu Agonoize nadal nie rozumiem:) Klaus prezentuje również kilka instrumentalnych - 'nastrojowych' utworów, które również spodobały mi się (pomimo tych oklepanych niemieckojęzycznych sampli). Słucham tej płyty już jakiś czas i jeżeli mógłbym ją do czegoś przyrównać, to ja tu czasem słyszę Abscess z "Punishment & Crippled Reality" - wystarczająca zachęta dla znawców tematu;)

-- mike [20 czerwca 2009]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.