¤ A.D.A.C. 8286 - Love, Hate 'n' Rage ¤Electric Tremor Dessau 2009

Ocena:
4

1. Full Tilt!, 2. Fightnight, 3. Love Hate Rage & Pearling Rain, 4. Things I Hate, 5. Sport Frei!, 6. 3WW, 7. Deepred Dream, 8. Imitator, 9. Slav Det Arbete, 10. Keine Kontrolle, 11. Sex Without Kisses, 12. Stuntman Mike, 13. Eisern Union


Ostatnio pojawiła się informacja, że działalność zakończyli Szwedzi ze Sturm Café. Szkoda, bo o jednych młodych gniewnych mniej na scenie old school EBM. W kolejce jednak czekają hordy następnych. A dzięki Electric Tremor Dessau coraz więcej ma szansę zaistnieć na czymś, co wkrótce (oby jak najpóźniej) może zadowolić wyłącznie fanatycznych kolekcjonerów - srebrnym krążkiem zwanym płytą CD.
Tym razem padło na Saksończyków z A.D.A.C 8286, którzy debiutowali ponad rok temu CD-R-em "Straight On". W przeciwieństwie do AD:Key przykuli moją uwagę na dość długo. Klasyczny old school pomieszany z punk'ową zadziornością, chwilami przypominający dokonania Dupont ("Fightnight"), a nawet 'mistrzów' z Pouppée Fabrikk z ich wczesnej twórczości. Czyli czasy "Rage" - wściekłość, agresja, wykrzykiwane teksty - czasami niczym jakaś banda kiboli:) Nie jest wesoło jak u Container 90, ale jest równie ciekawie. Teksty nie tylko niemieckie, ale również angielskie. Tematyka: nienawiść, seks, sport - pure EBM;) Ciekawe jest w "Things I Hate" - mimo całej otoczki wokół old school EBM w tekście jeszcze raz jest wyraźne odcięcie od nazizmu. Co tam teksty, w tej zabawie chodzi wyłącznie o dobrą … zabawę:) A ta jest gwarantowana - "Sport Frei!", "Fightnight", "Imitator", "Sex Without Kisses" zapewniają ją w dostatecznym nadmiarze, abym mógł określić kwartet jako bardzo miłą niespodziankę. "Stuntman Mike" wywołuje miłe wspomnienia związane z pierwszą częścią "Gridhouse'a", a "Eisern Union", to tradycyjna przyśpiewka kibiców piłkarskich zagrzewająca do boju kopaczy. Każda kolejna nowa grupa, to będzie w przeważającej mierze kopia D.A.F., Nitzer Ebb, czasami Pouppée Fabrikk; sztuką jest kopiować i zaintrygować. Gang A.D.A.C. 8286 spełnił ten trudny warunek.

-- mike [20 czerwca 2009]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.