¤ Millipede - All My Best Intensions ¤Hymen 2009

Ocena:
4

1. Endless, 2. Gentle Devils, 3. Recesses, 4. Diplopoda Crawl, 5. Conceivor, 6. Coming Storm, 7. Reoccurring Themes in the Artist's Work, 8. Wonder & Spirals, 9. 30,000, 10. Waiting, 11. Snow Crystals, 12. Deepest Peace, 13. Deepest Peace (disturbed as Hecq remix)


Amerykański producent Don Hill w poprzednim wcieleniu eksplorował mroczne terytoria ambientu pod szyldem namaszczonych nicejsko-konstantynopolitańskim credo Porteur De L'Image oraz Busker Kibbutznik. Obecnie pełen płynących z głębi serca intencji przysposabia się do eskalacji szerokopasmowego IDM'u. W nawiązaniu do poprzednich fascynacji Millipede podąża w bardziej zrytmizowane areały, podpierając się stygmatami wylewnego mroku. Cztery fragmenty z tegoż albumu pojawiły się wcześniej na mini krążku "#966" wydanym sumptem sublabela Velvet Empire. Co ciekawe, wewnętrzną fotografię cover artu sporządził jeden z wrocławskich pasjonatów postindustrialnych pejzaży.

Próba obrony "All My Best Intensions" przed zaszufladkowaniem przeradza się w obsesję, której efektem są koneksje stylów obficie wypełniające płytę. Album rozwija się obustronnie niczym kartka papieru w kratkę. Począwszy od uwikłanego w schematyczną, choć wdzięczną wymianę ciosów między elegancko przysposobionymi w soczysty bas i międzyplanetarne feerie dźwięków "Endless" i "Gentle Devils", po natchnione kosmicznym wyziewem "Snow Crystals" i "Deepest Peace". Istotnym wyróżnikiem pierwszego z wymienionych jest nacechowanie go elementami folklorystyczno-sakralnego zaśpiewu. "Diplopoda Crawl' i finałowe fragmenty "Coming Storm" z upływem czasu przeradzają się w dynamiczne spektakle gęsto wysłane nojzowymi inklinacjami. Prawdziwą ozdobą krążka jest drum'n'bassowa wariacja "Deepest Peace" przygotowana przez docenianego tu i ówdzie Bena Boysena. Remiks Hecq swoją obecnością wnosi dodatkową wartość muzyczną. Co klasa to klasa.

-- vigoslugbait [18 września 2009]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.031 s.