¤ Spark That Thought, The - Windows Into Moments ¤Web Release 2009

Ocena:
4

1. Passing Things, 2. Influence, 3. Clouds Form, 4. In Every Direction, 5. Pieces of Thought, 6. Someone You Remind Me..., 7. Dreams Floats


Prace duetu DJ Rkod dostępne są m.in. dzięki pomocy platformy ccMixter. Koncentrują się w głównej mierze na poczynaniach undergrandowych artystów, o których słyszało tylu, ilu ich styczność z nimi miało (State Shirt, Brad Sucks etc.). Z reguły przerabiają numery oparte na garażowych metodach kreślenia formuł dźwięku. Podszywają je elementami ciepłej elektroniki, stosują inwersję, konwertują. "Windows Into Moments" rodziło się właśnie podczas takich sesji remikserskich. Starszy z rodu zamykał się na cztery spusty w swoim socjalnym atelier 'uciekając' przed grywającym amatorsko na gitarze akustycznej bratem. To temu właśnie instrumentowi towarzyszą dostojnie opadające klawisze, pomruki elektronicznych 'fagotów', zwarte szyki 'sekcji smyczkowej' i miarowo ścielące się tu i ówdzie systemy perkusyjne. "Windows Into Moments" rozpoczyna nuta słodko gorzkiej pomarańczy wibrująca na dnie kryształowej salaterki. Niespodziewanie pojawiają się oszronione fiołki i leśne jagody. W sercu dochodzą do głosu membranowe buczki, szczepy wiązań atmosferycznych. Potem następuje akcent mechanicznej konwalii, a na zakończenie ciepła nuta kolendry, jałowca i białego piżma. Czyż to nie przypadkiem reklamówka intrygującego, wonnościami budzącego zmysły 'parfjumu'? Tak prezentuje się zgrywany do szuflady zakres amatorskiego projektu The Spark That Thought.

Bez rachunków i zobowiązań, z nikłą, choć zawsze, szansą na kontynuację. (...)Tyle ciekawych rzeczy przepada bez echa w czeluściach przepastnej sieci.

-- vigoslugbait [1 października 2009]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.