¤ Bang Elektronika - Aktivierung! ¤Hypnobeat 1994

Ocena:
3

1. Aktivierung!, 2. Schattenspiele, 3. Abschuss, 4. Die Kontrolle, 54. Ich Bin So Ätzend, 6. All Systems Are Go, 7. Ein Augen Blick, 8. Großstadtmelodie, 9. Aktivierung! (macht mix), 10. Tanz Des Lebens, 11. Elektronischer Blitzkrieg, 12. Kriegliveviasatellite, 13. Tanzflor, 14. Allein Gegen Alle


Mniej znani przedstawiciele rodem z Kanady, którzy w Europie wydali tylko jedną - niżej opisywana płytę (poza tym własnym nakładem cd-r'y). Grupa mająca swe korzenie w Toronto została założona w 1988 r. przed David'a Rout'a, do którego później dołączyli Andreas Gregor i Kris Helstrom (związani również z graniem w innej kanadyjskiej grupie EBM - Digital Poodle). Działali do roku 2004, jednak do dziś nie znalazłem ich późniejszych dokonań (wspomniane cd-r'y "Struktur" i "This Heaven") i jedyne co znam z !Bang Elektronika to "Aktivierung".
Pozycja dla 'zbieraczy', ale dosyć interesująca. Zespół opisywano jako połączenie D.A.F. z And One, aczkolwiek dla mnie słychać u nich 'kanadyjski' sound. Minimalistyczne to wszystko, z niemieckimi wokalami, przez co może nawet budzić skojarzenia z estetyką Neue Deutsche Welle. Do klubu rewelacyjne granie - tytułowy utwór, "Schattenspiele", "Ich Bin So Ätzend", czy też "Ein Augen Blick" mają charakterystyczny dla przełomu lat 80- i 90-tych klimat.
Mieli wielkie problemy z Hypnobeat (chcieli wydawać płyty w Ameryce Płn., ale kontrakt z niemieckim lejbelem na to im nie pozwalał, z kolei Hypnobeat nie było zainteresowane wydawaniem kolejnych nagrań, jak również nie zapłaciło za "Aktivierung"). Szkoda, bo były pomysły, które nie zostały wydane i może ta grupa byłaby szerzej znana w świecie electro-EBM.

-- mike [25 grudnia 2009]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.031 s.