¤ Feindflug - ...Hinter Feindlichen Linien  ¤Black Rain 2006

Ocena:
4.5Live in Berlin / K17: 1. Intro, 2. Truppenschau, 3. Kahle Bedrohung, 4. B 66883, 5. Kalte Unschuld, 6. AK 47, 7. Größenwahn, 8. Gulag, 9. Stukas im Visier, 10. Leere Gräben, 11. Kopfschuß, 12. Menschenjagd, 13. Machtwechsel, 14. Roter Schnee, 15. Neue Sieger, 16. Sturmwalze(r); Liveclips: 1. Feindflug V.04 (live in Leipzig), 2. Glaubenskrieg (Live in Magdeburg), 3. Kopfschuß (live in Magdeburg), 4. Würdelos / In Gefangenschaft (live in Leipzig), 5. Tötungsmaschine Mensch (live in Leipzig), 6. Roter Schnee (live in Magdeburg); Bonus: 1. Truppenschau (panzer-clip), 2. Stukas im Visier (videoclip), 3. Kurzfilm 'Zonen', 4. Glaubenskrieg (live), 5. Bonus-Outtakes


Kolejne ciekawe wydawnictwo DVD z Niemiec (wydane z okazji dziesięciolecia działalności grupy), chociaż wydane w 2006 roku dopiero teraz znalazło się w mojej kolekcji. Feindflug to grupa poruszająca się w obszarach muzyki zainspirowanej wojskiem, a szczególnie drugą wojną światową. Jak mówią sami twórcy zespołu ich styl to war-electro lub w moim przekonaniu war - industrial, ale mniejsza o to. Fascynacji militariami nie da się ukryć. Wystarczy rozejrzeć się po scenie i wszystko jasne. Działko przeciwlotnicze, maski przeciwgazowe, hełmy itp. Te rzeczy należą do wyposażenia grupy podczas koncertów. Jest także szubienica, która idealnie pasuje do tego klimatu. Wszechobecne werble wspaniale potęgują ten militarno-industrialny powiew ze sceny. W tle oczywiście prezentacja filmów pochodzących z czasów wojennych. No i oczywiście tytuły utworów nawiązujące do tamtych wydarzeń. Ciekawostką jest także to, że nie ma tu żadnego wokalu, który zastępują świetnie spreparowane sample. Na co dzień grupa składa się tylko z dwóch członków, ale podczas koncertów wspiera ich dodatkowo pięć 5 osób obsługujących werble, klawisze i gitarę.
Poza pełnowymiarowym koncertem mamy także fragmenty występów w innych miastach i klubach oraz bardzo ciekawie zrealizowane teledyski. Jest to na pewno wydawnictwo godne polecenia nie tylko fanom grupy, ale przede wszystkim tym, którzy chcą się zapoznać z twórczością Feindflug.

-- wolf242 [5 kwietnia 2010]


Feindflug - Stukas im Viserostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...inne recenzje Feindflug:
Feindflug - ... Hinter Feindlichen Linien -- mike [1 października 2006]
Feindflug - Feindflug v4.0 -- r@ [2000]
Feindflug - Hirnschlacht -- mike [18 lipca 2002]
Feindflug - Sterbehilfe -- r@ [wrzesień 2000]
Feindflug - Volk und Armee -- mike [17 listopada 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.