¤ Memmaker – How To Enlist In A Robot Uprising ¤Hive Records, 2008

Ocena:
4

01. Prophecy, 02. Ascent, 03. Death Audio Blow Your Brains, 04. Sneaking Through The Totalitarian Filter, 05. Death Comes (Sale Traître), 06. Get Your Ass To Mars, 07. Robot Buzz, 08. Energon³, 09. The Cydonia Complex, 10. Insomnia, 11. Deception,


Ilekroć przyglądam się tej płycie przypomina mi się debiut ESC. I nie ważyłbym się pomyśleć nawet, że w szeregach Memmakera brylują Yan Faussurier i Guillaume Nadon – ludzie odpowiedzialni za inicjatywę Iszoloscope. Odcinając się od tzw ‘mainstreamu’, nie szczędząc ów trendom słów krytyki, jak na ironię z krainy żywicą pachnącej przenieśli się na stary kontynent, aby sprzysiężyć się z miejscowymi. Wkrótce to, z czego szydzili, w wyniku kilku udanych performansów, stało się ich chlebem powszednim. Rzecz jasna używając określenia ‘mainstream’ - w odniesieniu do akurat tej muzyki - to spore nadużycie, ale biorąc pod uwagę tendencje w tzw. industrialnym clubbingu, wydaje się oscylować na granicy tego pojęcia. Niejednokrotnie bowiem przysłuchując się opiniom orędowników idei ‘muscle and hate’ tudzież ‘god created machine - machine created music’ można wyczuć nutę wzgardy i politowania nad losem muzyków, którym ‘głód zagląda w oczy’ a i z wpływów z kolejnych edycji reedycji (do takowej przygotowuje się ArtOfFact Records) z trudem wiążą koniec z końcem.

Dość jednak przelewania żółci – słowo ‘mordownia’ nie oddaje treści "How To Enlist In A Robot Uprising" i było by wielce niesprawiedliwym zatańczyć z tego tytułu na kurhanach duetu Memmaker. Bezczelnie się przyznam, iż w słabości swojej uświadczyłem rasowo zmelodyzowanego cyber techno, jakiego ziemia - po której stąpam - nie rodzi nazbyt często.
Co tu gęsto słowo siać. Zawrotne tempo, melodyjne wstawki, zróżnicowane aranże, zmienna sekcja rytmiczna obudowana warstwami syntezatorów, efektów i przesterów w myśl zaniedbywanej zasady: co by i ten padół miał z tej muzyki odrobinę radości.

-- vigoslugbait [27 maja 2010]
ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.975 s.