¤ Controlled Collapse - Things Come to Pass ¤Not On Label, 2010

Ocena:
3.5

1. Some People, 2. Prisoner, 3. The Same, 4. Scream & Shout, 5. Halloween, 6. Things Come to Pass (album version), 7. Addiction, 8. Without Me, 9. Nightmare, 10. Too Long, 11. The Pain, 12. The End, 13. Have You Ever...


Król to pozytywna postać polskiego harsh electro. Nie boi się konstruktywnej krytyki - być może dlatego jesteśmy świadkami progresu i drugiego krążka młodego łodzianina, który potrafił otaczać się profesjonalistami, począwszy od producentów i muzyków, na poważnej wytwórni i rasowym 'backing vocal' kończąc. Zaczęło się od zabawy z nieskomplikowanym oprogramowaniem, a to - jak pokazuje życie - z czasem przynosi najlepsze efekty. Controlled Collapse z wytworu wyobraźni nieopierzonego solisty, w wyniku ciekawych zbiegów okoliczności, przeobraziło się w solidny krakowsko-łódzki kwintet. Prosta melodyka, na którą skazani są reprezentanci mrocznej strony electro, niesie ze sobą oczywiste zagrożenia. Nierzadko z tego tytułu w struktury utworów zakradają się przewidywalność i monotonia. Z tym chłopaki uporali się 'prawie po profesorsku'. Doświadczenie i spokój wniósł gitarzysta nieistniejącego już bodaj Freeport (w Controlled Collapse częściej widywany za klawiszami). W niewdzięczną rolę 'wioślarza' z powodzeniem wciela się natomiast starszy z rodzeństwa Królów - Piotr. I choć powiadają, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach, jego sporadyczne akcje uzupełniają newralgiczne miejsca, w których najprawdopodobniej brakowałoby koniecznej dynamiki (ukłony za "The Pain"). Zapomnijmy o głębokich przesterach. Młodszy z rodu sprawnie melodeklamuje kolejne strofy pisanych oburącz tekstów - a tam, gdzie sytuacja wymaga mocniejszego zaakcentowania - wyręcza się przeciągłym huczeniem krzykacza z popularnej, norweskiej grupy ("Scream & Shout", "This Nightmare"), którego z imienia i nazwiska niestety przytoczyć nam nie wolno. Warto o tym będzie wspomnieć, przy sprzyjających wiatrach, 'wyboldowaną' czcionką w kolorowej wkładce;-). Póki co, pozostawiamy szanownych czytelników i słuchaczy przy domysłach.

Nie może tutaj być mowy o garażowej produkcji i takowym graniu. Przydałby się jednak nieco bardziej wyrafinowany teledysk promocyjny do "Things Come to Pass" (albo niech nadworny grafik przynajmniej 'wbije' tego modela choćby w kombinezon motocyklisty, lub też ubrudzi jakimś smarem - po cóż wszczynać kolejną dysputę o rozpowszechnianiu pornograficznych podtekstów w internecie;-). Koncertowe brzmienie jest wciąż bolączką wielu młodych bandów. Ale i nad tym zespół pracuje, konkretyzując optymalne warianty. Dużo pracy przed nimi, cel jednak uświęca środki. Warto też dalej inwestować w soft i jeszcze lepszy sprzęt.

Album ten, bez konieczności sięgania po zaskórniaki, można pozyskać ze strony artysty. Chwała mu za to. Jest to najskuteczniejszy w tym momencie sposób promocji. A jeżeli komuś się spodoba, lub też zechce zostać 'one minute philanthropist', może się - postępując zgodnie z wytycznymi - wpisać na listę oczekujących. Tłocznia przewidziała pięćset kopii podwójnego wydawnictwa.

-- vigoslugbait [6 sierpnia 2010]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...inne recenzje Controlled Collapse:
Controlled Collapse - Humanization -- r@ [17 lutego 2005]
Controlled Collapse - Injection -- r@ [27 kwietnia 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.051 s.