¤ Comaduster - Slip Through ¤2009

Ocena:
3.5

1. Giving in to the Violence, 2. Foam Abbatoir Feat. Cecil Frena, 3. Painbody, 4. Numbskull, 5. Warning Call, 6. Intercom, 7. Slip Through


Intensywnie, choć krótko zastanawiałem się nad przyszłością Reala Cardinale i wytworu jego osobliwej wyobraźni Comaduster i dość szybko doszedłem do wniosku, że pomimo nieprzeciętnych umiejętności adaptacyjnych jasnych perspektyw chłop nie posiada. Podobnych przypadków nieodległa historia posiada co niemiara. Nikt wszak dziś nie mówi już o dobrze swego czasu rokującym Danyaelu O'Connor i N0nplus, a przecież "Take My Hand" zapowiadało się równie apetycznie.

W tej jego -nie jego- muzyce słychać dosłownie wszystko ze szczególnym wskazaniem na słowo 'dosłownie'. Zdecydowanie zarysowujący się na pierwszym planie "Foam Abattoir" sugeruje fascynacje współczesnym 'gothic rockiem', który umiejętnie przeplata hałaśliwymi digital inklinacjami. Stopień pokrewieństwa z muzyką metroseksualną pogłębiają wynurzenia wokalisty offowej formacji Gobble Gobble Cecila Freny. Zastanawiające z tego tytułu jest skąd nasuwają się niekontrolowane skojarzenia z fińską supertrupą HIM;-). Im bliżej końca "Slip Through", tym bardziej nasila się wrażenie jakoby coraz mniej się w nim działo. Trwanie w miłosnym uścisku z przepastnym ambientem po udanej serii ze wspomnianym "Foam Abattoir" i nie namaszczonym tu jeszcze "Painbody" wiedzie zupełnie donikąd. A może właśnie o to chodzi. Bo kiedy człowiek osłucha się już z ową melodią natarczywego sentymentu, zaczyna rozglądać się za czymś ostrzejszym i z prędkością światła powraca do "Foam Abattoir". Godne uwagi i bliższego poznania. Zresztą Comaduster zostało zauważone już jakiś czas temu przez Dependent. Być może w niedługim czasie doczekamy się z tego tytułu uściślających decyzji.

-- vigoslugbait [23 listopada 2010]
ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.