¤ Famine - Nature's Twin Tendencies ¤Tympanik Audio 2010

Ocena:
3.51. Mercury (what lies behind the curtain), 2. Powerspender, 3. Sig/Int, 4. Utârid, 5. Remorseless, 6. Dread Father, 7. Blasphemous Reverence, 8. Realign (the conjuration of perfect nature), 9. Dantalion, 10. Material Things, 11. Weak, 12. Nature's Twin Tendencies, 13. Everyone Is Happy


Kojarzony dotychczas wyłącznie z grupą Fractured Chxst Famine debiutuje w barwach Tympanik Audio. Jeśli to kogokolwiek zainteresuje uprzednio dziergał, łamał i siał spustoszenie dla zupełnie niezależnego Bugs Crawling Out of People, wydając dlań dwa albumy "Cocytus" i "Every Mirror Turns Black".

Terytorium twórczych poszukiwań Famine określają wspólne mianowniki m.in. breakcore, ambient i IDM. "Nature's Twin Tendencies" kreuje przestrzenie o gęstej, nasyconej fakturze, charakteryzujących się wielowątkowością zdarzeń brzmieniowych i ekwilibrystycznym wykorzystaniem oczywistych struktur rytmicznych. Strategia i założenia zbliżają muzyczne propozycje projektu do obszarów penetrowanych z jednej strony przez klasyków sceny hardcore/crunk pokroju Bong-Ra i Atari Teenage Riot, z drugiej budzą skojarzenia z nowoczesną elektroniką spod znaku Stendeck, czy - co ciekawe - współczesnego Front Line Assembly (gość jest z Toronto, a to zobowiązuje;-)).

Myślę, że nie ma większych powodów do siania ziarna zwątpienia, czy innego defetyzmu. Owszem trzeba dać jej szansę, może nawet nie jedną. Natłok przetworzonych danych kreuje efekt powtarzalności. "Nature's Twin Tendencies" momentami po prostu brzmi znajomo. A przy ostatnich wyczynach Tympanik Audio i zatraceniu wiary w wyjątkowość i elitarność tego wydawcy to i tak niezłe osiągnięcie.

-- vigoslugbait [28 listopada 2010]
ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.