¤ Nuevo Ideal Nacional - Pvgna Pro Patria ¤demo 2009

Ocena:
3.5

1. Sestina Altaforte By Ezra Pound, 2. General de Generales, 3. Nada se Salvara, 4. Capitulación Frente a un General (Castro Leon), 5. Asquerosa Ciudad Moderna, 6. Los Asesinos y Torturadores de la Tiranía, 7. Marcha a la Decadencia sin Identidad, 8. Mi Verdad es la Única Verdad, 9. Herederos de La Estirpe Latina, 10. Soldados del Mundo Antiguo, 11. Nuevo Ideal Nacional


"Pięści dla Ojczyzny" to debiutancki materiał Nuevo Ideal Nacional - militarno-industrialnego tria z dalekiej i poniekąd egzotycznej Wenezueli. To pochodzenie zdaje się być nieco intrygujące, aczkolwiek sama muzyka nie odbiega stylistycznie od tego, co komponują tego typu projekty z Europy i innych części świata. Szczególne są natomiast liczne odwołania do wenezuelskiej historii, widoczne już choćby w nazwie zespołu ("Nuevo Ideal Nacional" to określenie ustroju zaprowadzonego w latach 50-tych w Wenezueli przez prawicowego generała M.P. Jimeneza, którego entuzjastami są muzycy). Nie dziwi zatem obfite wykorzystanie archiwalnych nagrań w języku hiszpańskim (i nie tylko - słyszymy na przykład Ezrę Pounda, deklamującego wiersz "Sestina Alaforte", czy anglojęzyczny komunikat radiowy na temat porażki i śmierci Mussoliniego).
Owe historyczno-polityczne sample są elementem konstytuującym muzykę Nuevo Ideal Nacional - w istocie nie jest to nawet muzyka w ścisłym tego słowa znaczeniu, a raczej militarno-industrialne słuchowiska, wypełnione warkotem werbli, rozmaitymi deklamacjami, komunikatami radiowymi, pieśniami żołnierskimi i okraszone industrialno-ambientowymi wyziewami w tle. Poniekąd przypomina to Kreuzweg Ost z materiału "Iron Avantgarde", rosyjski Archangelsk Jugend, czy wczesnego Krępulca.
Całość może się podobać fanatykom nurtu, choć brzmi trochę nieporadnie, ale od tego czasu N.I.N. wydali jeszcze dwa materiały, które świadczą o systematycznym postępie (mimo pozostawania cały czas w tej samej stylistyce).
Płyta nie została wydana na nośniku, a jedynie wrzucona w internet jako mp3 i można ją pobrać np. z oficjalnego profilu MySpace grupy: http://www.myspace.com/martialnoise

-- Adam T. Witczak [17 grudnia 2010]ostatnie recenzje autora:
Nova - Utopica Musa -- [5 lutego 2018]
SPK - Zamia Lehmanni - Song of Byzantine Flowers -- [15 listopada 2017]
Feanch, Dutour, Lubat - Grand Air LP -- [15 października 2017]
The Third Eye Foundation - The Dark -- [14 października 2017]
Dissonant Elephant - 5 larmes de cristal -- [13 października 2017]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.