¤ Fauxliage - Fauxliage ¤Nettwerk 2007

Ocena:
21. All the World, 2. Someday the Wind, 3. Draw My Life, 4. Let It Go, 5. Magic, 6. Without You, 7. Rafe, 8. Vibing, 9. All Alone, 10. Rafe (Gabin remix), 11. Rafe (Pacha remix)


Jeśli uważacie, że Front Line Assembly przez ostatnie lata z bezkompromisowego projektu electro-industrialnego stał się projektem coraz bardziej ulizanym i przypominającym Delerium - macie rację. Jeśli uważacie, że Delerium przez całe lata swej egzystencji wyzbywało się stopniowo swego chropowatego elektronicznego charakteru na rzecz miałkiego popu - macie rację. Jednak jeśli uważaliście, że duet Leeb & Fulber nie jest w stanie przekroczyć granicy dobrego smaku i wejść do królestwa popu par excellance - byliście w błędzie.

W 2007 roku ukazała się płyta pod szyldem Fauxliage, choć tak na prawdę mogłaby to być kolejna produkcja 'degradującego się' z płyty na płytę Delerium. Co o tym zadecydowało? Czyżby sami muzycy poczuli, że przekroczyli już tą produkcją wszelkie granice? Schemat już znamy. Zapraszamy estetyczną dziewczynę o równie przymilnym głosie, do tego dodajemy chwytliwe, choć minorowe, melodie z syntezatorów + rytm z grooveboxa et voila. Prawie godzinna płyta zleci szybko, i konia z rzędem temu, kto odróżni utwór od utworu.

Jednego, czego nie można odmówić klonowi Delerium to umiejętnego tworzenia 'ładnych' utworów. Podczas, gdy wielu artystów sceny wybiera estetykę przesterów i agresji i ucieka pod bezpieczne skrzydła antymuzyki z założenia nie podlegającej żadnej krytyce, tuszując tym samym swoje niedostatki umiejętności muzycznych - ekipa Leeb & Fulber nieraz pokazywała, że znakomicie się czuje w najróżniejszych butach. Fauxliage to znakomity dowód na to, że obaj panowie przed niczym nie muszą uciekać i niczego nie muszą ukrywać.

Mimo wszystko wolałbym, żeby swój czas poświęcali nieco innym sferom muzyki.

-- to [17 lutego 2011]ostatnie recenzje autora:
Vladislav Delay - Tummaa -- [17 lutego 2011]
Protagonist, The - Songs of Experience -- [16 listopada 2006]
Beuys, Joseph - Ja Ja Ja Ja Ja, Nee Nee Nee Nee Nee -- [16 listopada 2006]
Sunao Inami - Used Up & Empty -- [16 listopada 2006]
Martinez, Cliff - Solaris -- [27 kwietnia 2006]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.