¤ Digital Factor - Trialog ¤Black Rain 2011

Ocena:
1

1. Prelude, 2. Links Rechts :inks, 3. I Have to Hit You, 4. Interlude No. 57, 5. You're Going Down, 6. This Is the Deal, 7. The Neighbour, 8. Interlude No. 58, 9. Steam, 10. Depression, 11. A Force of Unknown People, 12. Interlude No. 60, 13. Come Push Me Down, 14. The Knife, 15. The Way You Lie


Nigdy nie byli czołówką, solidne rzemiosło, nic ponadto. Debiut "Relationchips" z 1995 r. był całkiem obiecujący (świetne "Living on the Edge" i "Mindbooster"), a wydany rok później "On Demand", to do dziś najlepsze co Niemcy nagrali. Płyta była pełna fajnych, EBM-owych kawałków (rewelacyjne "Information Society", "X Rayzor", "Go Ahead", "T.A.E." i "TR 601") i aż dziw bierze, że później było tak słabo. Kolejne dwie płyty - "Countercheck" i trochę odmienna od wcześniejszych "Over One Million Times" (zapożyczenia z drum'n'bass) po latach ani trochę nie kuszą zawartością. Później była długa przerwa, fajny koncert w Poznaniu w 2005 roku i totalny gniot w postaci "One More Piece". Strasznie słaba płyta, której następczyni wydana w 2009 r. w postaci "Look Back to Go Forward" również rozczarowała.
Nie może więc dziwić, że nie spodziewałem się niczego dobrego po najnowszej produkcji. I miałem rację! Panowie, bardzo cieniutko. Podoba mi się "I Have to Hit You" (który jednak blednie przy utworach z "On Demand") i refren "Neighbour". Trochę za mało. Nie wiem, co jest nie tak z tą grupą. Grają melodyjny soft-EBM, do wokalu można się przyzwyczaić, czyli jest on typowy dla tego sortu, ale brakuje tego błysku. Tego, który był np. przy okazji coveru "Rape Me" Nirvany (na składance "De Facto"). To była moc! A teraz nie polecam. Po prostu nudno.

-- mike [25 października 2011]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Digital Factor:
Digital Factor - Countercheck -- r@ [?]
Digital Factor - Over One Million Times -- mike [1999]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.