¤ Aïboforcen - Dédale ¤Alfa Matrix 2011

Ocena:
3.5

CD 1 - Dédale: 1. Dédale, 2. Everything Gets Sacrificed (feat. Ayria), 3. Shadows, 4. Time & Space, 5. Light, 6. Poem of Life (feat. Leæther Strip), 7. Sordide Sentimental, 8. Lhassa, 9. The World Below (feat. Ego Likeness), 10. New Year's Day (feat. Ayria), 11. Crysis, 12. Mass, 13. Rhythm of Light (feat. Diffuzion), 14. Parasthesia (feat. amGod), 15. Méandres; CD 2 - Sanctuaire: 1. Sanctuaire, 2. Blood in Your Face (feat. Acylum), 3. Not Unique (via dolorosa version), 4. Light (Essence of Mind mix), 5. Shadows (The Synthetic Dream foundation mix), 6. What's a Fetiche Darling, 7. Crysis (Psy'Aviah mix), 8. Wrapped in Plastic (feat. Implant), 9. Dédale (Acretongue mix), 10. Shadows (Regenerator mix), 11. Twilight World (revisited), 12. Crysis (Kant Kino mix), 13. Dédale (Celluloide mix), 14. Running With the Wrong Boys (feat. Leæther Strip), 15. Shadows (Beati Mortui mix)


Sporo lat (dokładnie siedem) minęło od ostatniego wydawnictwa projektu, za którym stoją Benoît Blanchart, Patrice Synthea i zapraszani goście. Zawsze Aïboforcen podobało mi się, może ze względu na te żeńskie śpiewania. Zarówno stare płyty wydawane jeszcze w poprzednim wieku w Khazad-Dûm, jak i nowsze (już w Alfa Matrix) do dziś czasami goszczą w odtwarzaczu. Jednak ta długa przerwa sprawiła, że bez większych emocji przystąpiłem do wysłuchania nowej propozycji. A nie jest źle, jest to typowe Aïboforcen z tymi fajnymi wokalami, trochę szybszych kawałków, trochę wolniejszych, mnóstwo innych 'śpiewaków' udziela się. Całość trzyma poziom "Kafarnaüm" i "Sons Palliatifs", a to tylko znaczy dobrze.
Jest to lekkie granie (są wyjątki w postaci trochę bardziej industrialnego "Sordide Sentimentale", które jednak nie zakłócają klimatu reszty), fajne do samochodu, z paroma potencjalnymi 'hitami'. I tak, zaliczam do nich: "Shadows" (ten jest akurat z tych 'wolniejszych', ale dzięki wspaniałemu klimatowi w refrenie wyjątkowo przypadł mi do gustu), "Time & Space" (momentami podobne do VNV Nation nie tylko ze względu na prawie identyczny tytuł:), "Light" ( w stylu najlepszych nagrań projektu - "Twilight World", "Give Me These Wings", "The Shepherd's Deathline") oraz "Crysis" - tyle jeśli chodzi o pierwszą - 'podstawową' płytę. Osobny temat to cover "New Year's Day". Za bardzo nie lubię Bono i spółki, ale jest kilka utworów, które mi się podobają. "New Year's Day" to właśnie jeden z nich i byłem ciekaw jaki tym razem ten cover będzie (nie pierwszy w historii tej grupy, bo były już "Alice" 'siostrzyczek', "Numbers" Kraftwerka i "Little 15" DM). Jest super! Fani U2 pewnie zawyliby w tym momencie z wściekłości, że taki 'klasyk', a tu takie 'disco', jeszcze z panią (Jennifer Parkin - Ayria) na wokalu. Jako człowiek stojący i słuchający z boku głośno mówię 'lubię to!' (i łapka w górę).
Na dodatkowej płycie jest zaskakująco dobrze. Z reguły ten dodatkowy kompakt (folder;) z Alfa Matrix przynosi masę nic nie wnoszących, nudnych remiksów. Tym razem mamy kilka dodatkowych (naprawdę fajnych) utworów, parę niezłych remiksów (najlepszy ten od Kant Kino) i dwie nowe wersje znanych już wcześniej 'hitów'. Te dobre kawałki to "Blood in Your Face" nagrany z udziałem Acylum (kolejne płyty tego projektu są dla mnie nie do strawienia, a tu wychodzi taki ciekawy 'hałas'), "Wrapped in Plastic (feat. Implant) i "Running With the Wrong Boys" (z Clausem Larsenem, po prostu brzmi jak pięćsetny kawałek Leæther Strip, z tych ciekawszych). Dodajmy do tego gościnne występy na pierwszym cd Jennifer Parkin i amGod (czyli D. Van Reich, w "Parasthesia" idealny duet z Patrice, 'piękna i bestia';) i naprawdę jest nieźle. I to z każdym przesłuchaniem jest coraz lepiej.

-- mike [8 listopada 2011]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.032 s.