¤ EkoBrottsMyndigheten – Alla Tiders Bodykalas  ¤not on label 2010

Ocena:
5

1. ... Och Köper Öl, 2. Extremsport, 3 Kängdans (feat. B.B) (3-edit), 4. Jimmy, 5. Eine Tasse Jäger, 6. Noch Ein Tasse Jäger (3-edit), 7. Dolph, 8. Lördag, 9. Nu Blåser Vi Snuten, 10. Steam & Heat, 11. Get Your Fists Up (3-edit), 12. Sminkad Som En Idiot, 13. Män Av Stål (3-edit), 14. Marines, 15. Totally Ejbeäm!, 16. Ung Rebell (3-edit), 17.Du Rör Och Du Dör (feat DJ Lassie), 18. Vårkänslor


Jedna z najlepszych płyt old school EBM zeszłego roku i ogólnie kilku ostatnich. Wiadomo, Szwedzi są w tej materii najlepsi. Nie jest tak 'najcerowo' jak w Spetnazie, ani oi-punk'owo jak w Container 90, ale Pontus i Martin (aka Dr Nein i Dr Drei) swoim pół-oficjalnym debiutem połączyli to co najlepsze w old school EBM z nawiązaniami do And One. Wszystko to jest okraszone sporą dawką humoru (hołd dla kultowego aktora jakim jest niewątpliwie D. Lundgren w "Dolph":) i inspirowane pewnie litrami Jägermeistera i browara. Wcześniej wydali demówki "På Spaning Med...", "Payback Time" (cd-r wydany w Electric Tremor Dessau) i "Dags Att Deklarera". Nadal nie maja wytwórni, ale opisywana płytka, to już nie cd-r, tylko profesjonalna produkcja - szacunek dla chłopaków, że im się chce.
W przeciwieństwie do innych wydawnictw z tego sortu spora liczba kawałków nie męczy. Jest różnorodność, a większość utworów łatwo wpada w ucho. Jest mega-hit - "Extremsport". Sorry, ale to jest dla mnie jeden z najwspanialszych utworów ostatnich lat. Zaczyna się jak najlepsze 'momenty' And One, ale za chwilę szwedzki tekst (dominujący język na płycie) 'przybrudza' go, prowadząc do melodyjnego refrenu, który sprawia, że za chwilę cofam się do ponownego odsłuchania. REWELACJA! Ta lekkość i melodia, Szwedzi to po prostu mają we krwi (od czasów Abby;)
Mamy też dużo rytmów à la Pouppée Fabrikk (np. "Nu Blåser Vi Snuten" i "Eine Tasse Jäger"), a to może oznaczać tylko największe uznanie ode mnie. Rewelacyjne jest połączenie obydwóch wokali w "Eine Tasse Jäger" i "Totally Ejbeäm!". Ostatnio 'odkryłem' również "Steam & Heat" (wyjątkowo angielski tekst) - wolniejszy numer, z genialnym refrenem. Pouppée Fabrikk ociągają się z nową płytą, podobnie Sturm Café, Spetsnaz już coś nagrywa - na razie EkoBrottsMyndigheten w stu procentach starcza mi na zapotrzebowanie szwedzkiej sceny EBM (a już wkrótce nowy Spark!). Żółtodzioby pobiły wszystkich, polecam!

-- mike [28 listopada 2011]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.022 s.