¤ Autodafeh - Act of Faith ¤Scanner 2011

Ocena:
4.5

1. Heaven Screams, 2. Killer, 3. Land of Nothing, 4. Reality Shock, 5. Make Us Believe, 6. Watch Out, 7. Treasure Hunt, 8. Wheel of Faith, 9. Promises, 10. Camp Intel, 11. Fuel of Fire (2011), 12. Divided We Fall (2011)


Dotychczasowe dokonania Autodafeh przypominają sinusoidę: rewelacyjny debiut, dużo słabsza druga płyta i teraz znów bardzo dobry krążek. Minimalizm jeżeli chodzi o opakowanie poraża: żadnego bookletu, tekstów, tylko info kiedy nagrane i skład grupy. Z drugiej strony to mało ważne, bo liczy się to co na cd. A jest prawie równie dobrze jak na debiucie, a to już ogromny wyróżnik. Nadal to 'klon' Frontu 242 (zarówno w warstwie muzycznej jak i wokalnej, włącznie z chórkami w stylu Richarda 23), jednak pojawiają się chwilami 'smaczki' z And One ("Watch Out" i "Camp Intel"). Całość brzmi rewelacyjnie i mimo old school'owego klimatu świeżutko.
Numero uno? "Treasure Hunt", czyli "Operating Tracks 2012":) Mamy też "U-Mena" by Autodafeh - "Make Us Believe". No i dobrze, więcej takiego grania! Słabszy moment to "Promises", coś za bardzo future-popem mi tu zalatuje, a to nie kierunek dla Autodafeh (wystarczy, że panowie fascynacje synth-popem uzewnętrzniają w swoim drugim projekcie - Endless Shame - lepiej trzymać się od tego z daleka, wiem bo sprawdziłem:) To jednak tylko jeden kawałek odrobinę odstający od reszty, czyli nie ma nic złego. Nowe wersje "Fuel of Fire" i "Divided We Fall" nie są czymś niezbędnym, ale ładnie dopełniają "Act of Faith". Poza tym 'two for two and one for all' w tym drugim zawsze wzbudza u mnie uśmiech.
Chłopaki już w sieci publikują fragmenty nowych kawałków (chyba jakaś epka szykuje się), ale póki co nie brzmią one zbyt rewelacyjnie. Czyżby sinusoidy ciąg dalszy?:) Na razie zachwycam się "Act of Faith", gorąco polecam.

-- mike [13 stycznia 2012]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Autodafeh:
Autodafeh - Blackout Scenario -- wolf242 [14 kwietnia 2013]
Autodafeh - Hunt for Glory -- mike [25 października 2009]
Autodafeh - Identity Unknown -- mike [20 maja 2010]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.