¤ Delerium - Karma ¤Nettwerk 1997

Ocena:
4.5

1. Enchanted, 2. Duende, 3. Twilight, 4. Silence, 5. Forgotten Worlds, 6. Lamentation, 7. Euphoria (firefly), 8. Remembrance, 9. Wisdom, 10. Koran, 11. 'Til the End of Time


Mount Everest dla Delerium, zarówno finansowy jak i muzyczny (oczywiście mam na myśli Delerium od "Semantic Spaces" wzwyż). Płyta trochę będąca przekleństwem, bo od niej za każdym razem chcielibyśmy dostawać ładne melodie, wpadające w ucho, a zarazem łatwe do zapamiętania. Nie byłoby jednak tego szału wokół "Karmy", gdyby nie "Silence". Wydawany co kilka lat w postaci dodatkowych, nic nie wnoszących transowych miksów - które dla mnie są cholernie męczące, a niestety stały się 'znakiem rozpoznawczym' singlowych nagrań projektu. Popularność utworowi przyniósł remiks Dj Tiësto - od tego właśnie nagrania nazwa 'Delerium' stała się częściej obecna w komercyjnych stacjach radiowych i telewizyjnych. Dla mnie ten remiks (jak cała reszta innych 'łupanek') to kupa. Na całe szczęście nie ma jej na "Karmie" (bynajmniej tej edycji, co posiadam, bo wydań było wiele). Jest oryginalna wersja, z fantastycznym wokalem Sarach McLachlan. Jeden z najwspanialszych utworów jakie dane mi było słyszeć. Jest to 'pop', ale ten refren... Zakochałem się w "Silence" od początku, zanim jeszcze wyszedł singiel. Zapomnijmy na chwile, że 'wyrzeźbili' to faceci od "Mindphasera" i "Millenium", zapomnijmy o złączonej węzłem i biegnącej (dokąd - tego nie wie nikt) parze na klipie - relaks, kawałek, który działa na kobiety, fajny do sypialni:)
"Karma", to jednak nie tylko "Silence". Przecież na singlach wyszły jeszcze "Euphoria (firefly)" i "Duende" - obydwa całkiem ciekawe, ale i tak przegrywają z "Wisdom". To taka niespodzianka, taki wspaniały kawałek z Kirsty Thirsk na wokalu, a nie wydany na singlu. Z drugiej strony, może i lepiej, uniknęliśmy 'masakrowania' go transem i beat'em. Reszta? Pomieszanie Orientu, chorałów gregoriańskich, indiańskich dzieci - ethno-pop najwyższych lotów. Utwory instrumentalne - piękne! I tak jak na początku wspomniałem - szczyt dokonań, a po "Karmie" to ostry zjazd. "Poem" jeszcze broniło się, ale "Chimera" i "Nuages Du Monde" to nudy na maxa z maksymalnie jednym utworem jako takim na płytę (a już takie np. "Dust in Gravity" powodują odruchy jak po zmieszaniu kilku rodzajów alkoholi). Na 'dokładkę' mamy 'akustyczne' popisy na "Voice: An Acoustic Collection" i koncertowe dvd "Epiphany" (Bill coś tam plumka na klawiszach). Masakra co się stało z tym projektem, ale Rhys ma jakieś takie ciągoty (Conjure One również nie przyswoiłem). I dlatego na "Karmie" zakończę prezentację nagrań Delerium. Płycie wyjątkowej, która i tak powinna była mieć większa szansę zaprezentowania światu. Może to dzięki "Karmie" Bill miał fundusze na kolejne płyty FLA?:) Trochę ambitniejszy pop najwyższych lotów.

-- mike [13 stycznia 2012]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Delerium:
Delerium - Chimera -- mike [8 września 2003]
Delerium - Euphoric -- mike [8 listopada 2011]
Delerium - Faces, Forms and Illusions -- mike [29 lipca 2001]
Delerium - Karma -- Nevlien [30 sierpnia 2002]
Delerium - Morpheus -- mike [29 lipca 2001]
Delerium - Poem -- mike [luty 2001]
Delerium - Semantic Spaces -- mike [19 grudnia 2011]
Delerium - Spheres + Spheres II -- mike [28 listopada 2011]
Delerium - Spiritual Archives -- mike [25 października 2011]
Delerium - Stone Tower -- mike [26 września 2011]
Delerium - Syrophenikan -- mike [26 września 2011]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.