¤ Implant - Kmputor ¤Flatline
2000

Ocena:
3.5

1. You Are what You Hear, 2. Exodus, 3. Nine, 4. Digital Junky, 5. Impact, 6. J++, 7. Flipped out, 8. Cat-Woman, 9. Guiding, 10. Life Suport System, 11. Exodus (dream stealer remix), 12. Digital Junty (techn. Junty remix), 13. Digital Junty (200% FAT & way too much cholesterol remix)


Ten zapomniany belgijski duet powrócił po kilku latach zupełnie niespodziewanie i zupełnie w nowym stylu. Chociaż muszę przyznać, że nawet poprzednia płyta to nie był jakiś pospolity EBM, czy electro-industrial. I wtedy kombinowali z techno, eksperymentowali (no może aż tak dobrze nie było). Ale ani to nie było rewelacyjne, ani nawet odkrywcze. Pierwsze zmiany na lepsze to znany nawet w Polsce, składak "Cyberl@b" i umieszczony na nim utwór "Slowly Mutation". Taki trochę pod Suicide Commando, trochę pod inne belgijskie projekty z pogranicza industrialu i techno. Jednak naprawdę wiele dobrego mogę powiedzieć dopiero o tej płycie.

Agresywne techno połączone z klasycznymi synth dźwiękami charakterystycznymi dla EBM, przefiltrowany wokal, minimalne melodie. Specyficzny sound (trochę w tym zasługi Metarc Studio czyli J. Sellekaersa aka Xingu Hill). Brzmi to trochę jak starsze płyty wspomnianego Xingu Hill (np. "Fiction"), z tym, że niestety "Kmputor" jest mało urozmaicony. Beat jest jednostajny i utwory budowane są na podobnych patternach. I myślę, że jest to największa wada tej produkcji. Nie mogę się przyczepić (a wypadałoby;-) ) do tekstów, bo są krótkie, treściwe i na szczęście do końca nie są dosadne (no może poza "Cat-Woman", you know what i mean:-) )

Również remiksy (Eon Project, Pierrepoint i Battle of the Future Buddas) nie wzbudziły mojego wielkiego entuzjazmu. Elementy breakbeatu w pierwszym, industrialu w drugim i trance w trzecim, to nie bardzo nowoczesne granie, czy ultra nowatorskie, szczególnie w Belgii.

Mam wrażenie, że zespół jeszcze do końca nie zdecydował co chce grać, że ta płyta nie pokazuje w pełni możliwości Geerta i Lena i następna produkcja okaże się przełomowa dla grupy i belgijskiej sceny. Wystarczy tylko zacząć grać jak VNV Nation;-)

-- r@ [24 maja 2001]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Implant:
Implant - Implantology -- wolf242 [11 października 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.019 s.