¤ TheMANcalledTEA - Sketchpad #1 ¤Demo
2001

Ocena:
4

1. Melting down the Charge, 2. The Ratchet, 3. Overreality, 4. Hive Lickers, 5. Retrograde Procession, 6. Steeplechase, 7. Worn out


TheManCalledTea to projekt polskich muzyków nie istniejącej już, metalowej formacji Sirrah (jednej z niewielu docenionych za granicą). Przyznam, że miałem problemy z odpowiedzią na najprostsze pytanie - co to właściwie jest? "Niezidentyfikowany obiekt ciężki" - tak ogólnie określiłbym tę mieszankę psychotycznego industrialu a'la GGFH, czy Skinny Puppy, metalowych riffów i przytłaczającej atmosfery. Już od samego początku słychać, że dużo się tu dzieje - nagłe zmiany tempa, ciągłe eksperymenty z wokalami, czyste i melodyjne dźwięki na przemian ze zgrzytliwymi samplami. Szczególnie na początku ciężko było mi nadążyć za tempem zmian... Chociaż to już trochę inna muzyka, ludziom, którzy cenili Sirrah za pomysły, będzie się podobać. Jednak TMCTea polecam także pozostałym, którzy Sirrah nie słyszeli, jako coś nowego, bardzo ciężkiego, ale pokręconego na tyle, że może wzbudzić zainteresowanie... Cholera, nie można napisać, że od kogoś zrzynają ;)

Tyle opisu chyba wystarczy, bo "Sketchpad #1" to demo, którego możecie posłuchać na postindustry w dziale MP3 i sami zobaczyć o co tu właściwie chodzi... W chwili obecnej zespół przygotowuje "Sketchpad #2" i szuka wydawcy.

PS. Mnie najbardziej podobał się odstający nieco od reszty kawałek, ostatni na płycie "Worn out". Fajnie by było, jakby zespół poszedł w tym kierunku.

-- fth [5 października 2001]ostatnie recenzje autora:
LT-NO - Global Cut -- [10 stycznia 2002]
Bauhaus - Gotham -- [7 kwietnia 2000]
Paradise Lost - Host -- [7 sierpnia 1999]
God's Bow - Twilight -- [13 czerwca 1999]
Fading Colours - I'm Scared of... -- [1998]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.