¤ Einstürzende Neubauten - Strategies Against Architecture 3 ¤Mute
2001

Ocena:
4

CD 1: 1. Zentrifuge, 2. 1230te Nacht, 3. Für Wen Sind die Blumen?, 4. Redukt (live), 5. Ende Neu (live), 6. Blume (french version), 7. Three Thoughts (devils sect), 8. Implosion, 9. Scampi alla Carlina, 10. Snake, 11. Alles Was Irgendwie Nützt (live), 12. The Garden, 13. Anrufe in Abwesenheit, 14. Querulanten; CD 2: 1. Architektur Ist Geiselnahme, 2. Helium, 3. Wüste (ballet version), 4. Der Leere Raum, 5. Was Ist Ist (extended version), 6. I Wish this Would Be Your Colour (live), 7. Bili Rubin, 8. Die Interimsliebenden, 9. Installation nr. 1 (John is mixing), 10. Montblanc, 11. Open Fire, 12. Salamandrina, 13. Letztes Bild, 14. Silence Is Sexy, 15. Drachen


Któregoś dnia, podczas niewinnej przechadzki w pewnym sklepie, usłyszałem dobrze mi znany utwór Einstürzende Neubauten - "Was Ist Ist". Od razu poznałem, że ta wersja jest nieco zmieniona i jasne było, co jest grane: do sklepu dotarła trzecia część "Strategii przeciw architekturze". Tak więc wróciłem do domu z płytą i lżejszy o parę złotych.

Idea "Strategii" powstała, kiedy firma Mute postanowiła wydawać płyty tego niemieckiego zespołu poza Niemcami. Stwierdzono, że pierwszym "światowym" wydawnictwem EN będzie składanka, ale o tyle inna od pozostałych, że będzie zawierała dużo więcej rzadkich nagrań, niż normalne kompilacje. Na trzeciej odsłonie "Strategii" mamy w większości utwory niepublikowane. Są tu też pierwotne wersje utworów i improwizacje na żywo, z których wyrosły popularne kawałki. Znajdziemy tu jeszcze kilka numerów, które ukazały się tylko na singlach i cztery, znane z płyt długogrających zespołu.

Jest to udany album, jednak jak już wspominałem nie jest on typową składanką, dlatego nie polecam go na pierwszy zakup tej grupy. Nie polecam tej płyty także fanom starych, łomotliwych neubautenów, jak i ludziom, którzy nie są do końca przekonani do tego zespołu. Natomiast dla fanów i wielbicieli nowszych brzmień tego zespołu (od Tabula Rasa po dzień dzisiejszy) - pozycja nieomalże obowiązkowa. Znaleźć tu można między innymi Improwizacje na żywo z której zrodziła się Sabrina, eksperymenty z ciszą, oraz piosenki śpiewane w języku znanym wyłącznie Blixie. Z 29 piosenek jakie zespół postanowił nam zaserwować jedynie 5 czy 6 ukazało się na innych wydawnictwach w takiej samej wersji. Tak więc jeżeli ktoś jest wielbicielem tej epoki działalności Pana Bargelda i spółki to jest to pozycja nieomalże obowiązkowa.

-- M.Alexander [2 listopada 2001]ostatnie recenzje autora:
KMFDM - WTF?! -- [28 maja 2013]
OhGr - Undeveloped -- [29 grudnia 2011]
Ministry - Rio Grande Blood -- [29 grudnia 2011]
Skinny Puppy - HanDover -- [29 grudnia 2011]
Funker Vogt - Blutzoll -- [14 października 2010]
  więcej...inne recenzje Einstürzende Neubauten:
Einstürzende Neubauten - Alles Wieder Offen -- eliks [3 marca 2008]
Einstürzende Neubauten - Haus der Lüge -- diz [10 października 2004]
Einstürzende Neubauten - Palast der Republik -- wolf242 [21 listopada 2007]
Einstürzende Neubauten - Silence Is Sexy -- M.Alexander [8 kwietnia 2001]
Einstürzende Neubauten - The Jewels -- M.Alexander [26 października 2009]
Einstürzende Neubauten - Unglaublicher Laerm -- nothinger [17 kwietnia 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.