¤ Neuroactive - Transients ¤A Different Drum
2001

Ocena:
4

1. Play, 2. Quiet Afternoon, 3. You, 4. Pause, 5. Innerspaceman, 6. Cover My Eyes, 7. Wonders of the World, 8. Was It Worth It, 9. FF, 10. Strangers, 11. As If We Didn't Know, 12. Stop


Nigdy nie miałem wątpliwości, że Neuroactive to czołówka nie tylko synth-popu, ale także ogólnie pojętego popu na świecie! Mało jest lepszych grup, które mogą sprawić tak wiele przyjemności, prostej i banalnej jak ta muzyka. Najprostsze uczucia ponoć są najbardziej szczere. Kto wie? Jeśli tak, to chłopcy tą swoją wizją muzyczną są w stanie zainspirować w przyszłości wiele grup z panteonu obecnie nam panującego popu. Stworzyli spójne, ciekawie zrealizowane, dramatyczne i momentami jednak kiczowate dzieło. Potwierdza to tezę, że im głębiej sięgasz tym mocniej obrywasz. Wymagania po prostu rosną, "Fiber Optic Drum" to była, jeśli nie najlepsza, to na pewno jedna z lepszych płyt synth-pop w historii. "Transients" oczywiście tego nie powtórzy, bo i czasy inne i muzyka obecnie inna. Nie chciałbym być prorokiem, ale skoro mi się podoba to raczej nie zdobędzie szerokiego uznania. Już jakoś mam takiego pecha (i wraz ze mną wielce szanowne grupy), że jak mi coś się sympatycznie widzi, to daleko nie zachodzi. Oczywiście wyłączając z tego moją żonę:-) A jak mi się nie widzi, to się wybija.

Melodie, teksty, kompozycje są trzema elementami (może lepiej napisać - paradygmatami), które sprawiają, że się tego chce słuchać. Finowie mają jakąś magię, potrafią czarować (vide Vladislav Delay, Pan Sonic, Jimi Tenor) i nawet w tak naiwnej i prostej muzyce, potrafią zawrzeć pierwiastki sztuki, pierwiastki historii naszego życia, pierwiastki prawdziwej, ludzkiej, uczuciowej, choć mechanicznej muzyki.

-- r@ [18 grudnia 2001]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.