¤ Assemblage 23 - Addendum ¤Accession
2001

Ocena:
3.5

1. Let Me Be Your Armor, 2. Awake (Imperative Reaction mix), 3. Naked (God Module rmx), 4. Divide (tidal mix by Cut.Rate.Box), 5. Surface (grip mix by Aghast View), 6. Breath of Ghosts, 7. Disappoint (Negative Format remix), 8. Naked (Clear Vision remix), 9. King of Insects (Red Sparrow remix), 10. The Drowning Season (original 1996 mix), 11. Silence (lo-fi quietude remix by Converter), 12. Naked (Project X remix), 13. Away


Tommy ostatnio trochę przesadza. Nie przeszkadza mi to, że wydaje płytę z remiksami, ale żeby robić to parę tygodni po maksi-singlu "Disappoint", gdzie już mieliśmy pokaźną porcję miksów, do tego niezłych (In the Nursery!!)? Pewnie potrzebuję kasę na następny już album. Nie, Tom nie wydaje płyt dla pieniędzy, przynajmniej tak brzmiała jego odpowiedź na taki zarzut w jednej recenzji. On to wydaje dla fanów i dla swojej satysfakcji. Można trochę z tym stwierdzeniem polemizować, ale ja tego nie będę robił. A to dlatego, że lubię to, co Tom komponuje. Miły future-pop, bardzo beatowy i melodyjny.

Na "Addendum" mamy trzy nowe utwory i dziesięć remiksów. Najpierw nowości: "Let Me Be Your Armor" i "Breath of Ghosts" - obydwa bardzo ciekawe, typowe dla Assemblage 23, parkietowe, z tym, że ten drugi ma cięższe brzmienie. Trzeci nowy, to "Awake", wolniejsza kompozycja (100 BPM), to już synth-pop. W zasadzie wszystkie trzy kawałki brzmią miło, nie jest to żadna rewolucja w graniu, po prostu czysty future-pop, bez żadnych większych ambicji. Przechodzimy do miksów: najpierw "Awake" w wersji Imperative Reaction. Dawno nie słyszałem nic nowego tej grupy (kiedyś bardzo fajna płyta, jeszcze w Zoth Ommog), a tu proszę jak jest ładnie. Flesh Field, God Module, Imperative Reaction - wszystkie te amerykańskie grupy zaczynają podobnie grać i co ważne, ich styl bardzo mi się podoba. Trójeczka, to "Naked" w remiksie właśnie God Module - hm, trochę się rozczarowałem, może były za duże oczekiwania, może wybrano zły utwór. Kolejny jest "Divide", przerobiony przez kolejną amerykańską grupę - Cut.Rate.Box. Takie granie lubię, melodyjne soft electro / hard future-pop. Piątka, to starszy utwór - "Surface", zmiksowany przez Aghast View. Brazylijczycy zawsze fajnie miksowali, teraz też podoba mi się, na plus zapisujemy mocno zmienione brzmienie i masa fajnych synth dźwięków. Kolejny remiks, to "Disappoint" i Negative Format. Słabszy moment, za dużo remiksów tego kawałka, zbyt monotonne, spokojnie mogłoby go nie być na "Addendum". Kolejną wersję "Naked" serwuje nam pan Myer, tu jako Clear Vision. W zasadzie powinno być ok, ale nie podoba mi się zmiana sposobu śpiewania Toma w refrenie. Dziewiątka, to "King of Insects" i Red Sparrow. Fortepian, delikatny podkład beatowy, spokojna melodia, w sumie dość przeciętnie, chyba przez to, że dla mnie ten utwór nie był wyróżniającym się na "Failure". Niespodzianka nas czeka przy kawałku nr 10. Jest to "The Drowning Season", znany już utwór, ale w oryginalnej, pochodzącej z 1996 roku wersji. Można usłyszeć, że Tom kiedyś grał bardziej mroczną muzykę, niż to, co teraz. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz wydane jest starsze nagranie A 23, bo takie rzeczy zawsze wzbudzały moje zainteresowanie. Miks "Silence" Convertera jest bardzo "pokręcony", chyba najbardziej oryginalny na płycie i odbiegający od oryginału. Dziwnie i osobliwie to brzmi, ale to właśnie jest cały urok remiksów. I koniec - "znów "Naked", tym razem pozmieniany przez Szwedów z Project-X - standard, parkietowo, melodyjnie. Wrażenia ogólne? Trzy nowe kawałki plus miksy Imperative Reaction, Cut.Rate.Box, Aghast View, Convertera i "The Drowning Season" są ciekawe, reszta mniej. Tylko dla fanów A 23.

-- mike [29 grudnia 2001]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Assemblage 23:
Assemblage 23 - Compass -- mike [10 listopada 2009]
Assemblage 23 - Compass -- vigoslugbait [3 stycznia 2011]
Assemblage 23 - Contempt -- r@ [lipiec 2000]
Assemblage 23 - Contempt -- mike [sierpień 2000]
Assemblage 23 - Defiance -- r@ [1 listopada 2002]
Assemblage 23 - Failure -- r@ [1 maja 2001]
Assemblage 23 - Failure -- mike [19 maja 2001]
Assemblage 23 - Meta -- mike [1 maja 2007]
Assemblage 23 - Storm -- r@ [25 stycznia 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.