¤ Black Lung - Silent Weapons for Quiet Wars ¤Machinery Records 1994
Dorobo/M.D.S. 1994

Ocena:
5

1. The Banque of Worms, 2. Theme from the Black Lung Pt 2, 3. The Trilateral Commision, 4. Prozac Parade, 5. Somatime, 6. Rex, 7. Ridjeck Theme, 8. The Battle of Brazil, 9. Supermarket Dream, 10. Everything You Know Is Wrong, 11. Theme from the Black Lung Pt 1, 12. Death Squad Blues, 13. Meat Manager, 14. The Bilderberg Group


Wydana w 1994 roku płyta była pierwszą w dorobku Davida Thrussella w ramach jego indywidualnych projektów. "Silent Weapons for Quiet Wars" w przeciwieństwie do późniejszych albumów powstał we współpracy z pozostałymi członkami Snoga - będąc niejako kompilacją bardziej "ambientowych" utworów tej kapeli, w kilku przypadkach nagranych wcześniej, ale nie wydanych pod oficjalnym szyldem.

Szeroki zakres muzycznych poszukiwań Thrussella nadał płycie bardzo zróżnicowane brzmienie - w kwestii gatunków/stylów muzycznych, ale bardzo wyrównanej, tak pod względem jakości, jak i nostalgicznej, smutnej atmosfery, która przenika niemal wszystkie nagrania. Dominuje transowy, mroczny rytm, subtelne wokalizy, kryształowo czyste tło muzycznych krajobrazów, ale też sporo "szumu informacyjnego" i rewelacyjnych sampli - dla sentymentalnych jest nawet pożyczony fragment "Windowpane" Coila.
Na "Silent Weapons..." pojawiają się zwiastuny klimatów, w które "zespół" pojechał na następnych płytach - zdarzają się ciężkie industrialne rytmy, trochę wpływu drum'n'bass. Wszystko, parafrazując, w układzie filmów Hitchcocka: od samego początku płytka powala, a potem jest coraz lepiej.

Na zakończenie warto dodać, że płyta została wydana w "dwóch wersjach": pierwsza edycja - Machinery Records była skopana (przekręcony tytuł, nieprawidłowa kolejność utworów), dlatego też Thrussell zdecydował się na reedycję (jeszcze w tym samym roku) pod szyldem australijskiego Dorobo. Muzyczne mięso w obu wydaniach pozostało to samo.

-- veidt [2 stycznia 2002]ostatnie recenzje autora:
Los Samplers - Descargas -- [1 lutego 2004]
Von Magnet - Mezclador -- [1 sierpnia 2002]
Von Magnet - El Sexo Surrealista -- [1 sierpnia 2002]
NVMPH - Nuclear 45 Is Dead -- [17 kwietnia 2002]
Felsenreich - Am Ende der Zeit -- [2 marca 2002]
  więcej...inne recenzje Black Lung:
Black Lung - Extraordinary Popular Delusions -- r@ [15 stycznia 1999]
Black Lung - Profound & Sentimental Journey -- veidt [4 stycznia 2002]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.