¤ Aghast View - Truthead ¤Gashed! 1999

Ocena:
2.5

CD 1: 1. Truthlike (neural reconstructed by Neuroactive), 2. God's Fist (corroded remix by Decoded Feedback), 3. Truthlike (:Wumpscut: Remix), 4. Pay Off (Funker Vogt remix), 5. Truthlike (static sculpture rmx by Negative Format), 6. Groundzero (clubzero mix), 7. Pay Off (cancermix by Gridlock), 8. Truthlike (rapture mix), 9. God's Fist (ology remix), 10. Truthlike (found amplitude rmx by In Strict Confidence), 11. Pay Off (receptor remix), 12. Truthlike (Infact remix), 13. Groundzero (original version), 14. Pay Off (New Mind remix); CD 2: 1. Burst in Crossfire (strategic defense remix), 2. Down Race (12" mix), 3. Neurotic Deathcage (1993 demotrack), 4. Cathodic Rays (1993 demotrack), 5. Deathcage V2 (1993 demotrack), 6. Sanctimonious (instrumental mix), 7. Collision Course Part 3, 8. Truthlike (Biopsy Mix), 9. True Faith


"Truthead" to w głównej mierze zbiór remiksów utworów znanych z albumu "Carcinopest". Mamy więc siedem wersji "Truthlike" oraz m.in. remiksy "God's Fist" i "Pay Off". Płyta już jest nie do dostania, a tym bardziej limitowana edycja (sto jedenaście sztuk) z dodatkowym cd (m.in. utwory demo z 1993 r.) jest rarytasem. Jak ktoś lubi remiksy, to jest to pozycja idealna dla niego, zaletą są uznane "firmy", które wzięły się za przerabianie kawałków Aghast View - Neuroactive, Decoded Feedback, "Wumpscut:, Negative Format, Gridlock i inni. Razem jest dwadzieścia cztery utwory, ponad dwie godziny słuchania. Jest to Aghast View jeszcze ze "starym" brzmieniem, monotonne EBM/electro, a poszczególni goście, którzy remiksują dodają za każdym razem coś od siebie, powodując, że wersje są bardziej przystępne od oryginału (np. Neuroactive), bądź też bardziej "urozmaicone" brzmieniowo (np. In Strict Confidence). Coś mi się jednak wydaje, że za dużo tych remiksów. Inna sprawa, że np. Rudy R. umie stworzyć chyba coś ciekawszego od remiksu "Truthlike". Co się spodobało? Na pewno remiks "Pay Off" Funker Vogta (bo jest beatowy:), ale to już znane jest z "Carcinopest". Rewelacyjny jest Gridlock (również remiksują "Pay Off). Kompletnie zmieniona wersja, z charakterystycznym dla tego duetu mrocznym klimatem, który dopiero niedawno było mi dane poznać. No i jeszcze Jonathan Sharp, tym razem jako New Mind, i znów jest to remiks "Pay Off". Wystarczy trochę bardziej natrudzić się, można odrzucić wokal i wychodzi coś lepszego. Negative Format, Decoded Feedback, Infact - wszyscy poszli na łatwiznę jak dla mnie. I dlatego też rozczarowali, w tym sensie, że te ich remiksy łatwo odlatują w niepamięć. Byłbym zapomniał, dość interesujący jest też nowy utwór - "Groundzero", ale to już typowy Aghast View.

Pora na drugi cd, co głównie zwraca na nim uwagę, to trzy utwory z 1993 r. - "Deathcage", "Cathodic Rays" i "Deathcage V2". Zawsze takie rzeczy mnie ciekawią, bo pozwalają dostrzec różnice i ewolucję stylu grania. Już wtedy Brazylijczycy grali "mocną" muzykę z samplami, jednak wokal nie jest jeszcze tak mocno przesterowany, słychać, że to początki. Tylko fani grupy z chęcią posłuchają tego, podobnie jak całej reszty. Grupie daję plus, że zdecydowała się takie nagrania wydać, zawsze w Polsce znajdzie się jeden człowiek, który uwielbia takie "rarytasy" i nie wydane wcześniej miksy. Ostatnim kawałkiem na płycie jest cover New Order "True Faith". Może być, a to dlatego, że mimo wszystko czuć tu "oryginał". A sam utwór dla mnie to klasyk, który trudno sprofanować. Aghast View zdali próbę, nawet jest przyjemnie, tak melodyjnie.

O ile dobrze pamiętam, to jak wchodził do sprzedaży limitowany zestaw, to kosztował koło 50 DM. Nakład pewnie cały poszedł, ale ja nie żałuję, że nie kupiłem go wtedy. Nie warty jest tyle pieniędzy, to tylko kolejny remiks album, nie odbiegający od przeciętności.

-- mike [11 czerwca 2002]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Aghast View:
Aghast View - Carcinopest -- r@ [5 kwietnia 1999]
Aghast View - Phaseknox -- r@ [18 kwietnia 2001]
Aghast View - Trendsetter -- mike [27 maja 2003]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.