¤ Wumpscut - Wreath of Barbs (classic & freestyle remixes) ¤Beton Kopf Media 2002

Ocena:
2

Classic Remixes: 1. Wreath of Barbs (radio mix), 2. Wreath of Barbs (heavy extended mix), 3. Wreath of Barbs (der Blutrausch remix), 4. Wreath of Barbs (Neuroticfish remix 1), 5. Wreath of Barbs (Neuroticfish remix 2), 6. Wreath of Barbs (B-Ton-K remix), 7. Wreath of Barbs (contest winer remix: Gray/Scale), 8. Wreath of Barbs (contest winer remix: r@zorblade.de); Freestyle Remixes: 1. Wreath of Barbs (radio mix), 2. Wreath of Barbs (der Blutharsch remix), 3. Wreath of Barbs (Press to Transmit remix 1), 4. Wreath of Barbs (Press to Transmit remix 2), 5. Wreath of Barbs (F/A/V remix), 6. Wreath of Barbs (Anaesth remix), 7. Wreath of Barbs (decomposed remix), 8. Wreath of Barbs (contest winer remix: dismantled.org), 9. Wreath of Barbs (contest winer remix: overflow-110)


Rudy znów potrzebował trochę kasy, więc wydał dwa maxi-single wyłącznie z remiksami "Wreath of Barbs". Sam utwór w wersji albumowej jest genialny, z niepowtarzalnym klimatem. Dobrze, ale po co tyle tych wersji? Spokojnie można by wydać to wszystko na jednej płytce.
Zacznijmy od okładek - zarówno "Classic" jak i "Freestyle" przestawiają to samo zdjęcie chłopca z bombami, z ta różnicą, że różne są tła: czerwone i zielone. Jak zawsze szata graficzna na poziomie.

"Classic Remixes" zawiera osiem remiksów. Na początek wersja znana z albumu, później 'heavy extended mix', czyli wydłużona wersja ze świetną końcówką. Następnie remiksy der Blutrausch, dwa razy Neuroticfish ( w tym drugim ten głos, taki pseudo heavy-metalowy, śmieszny, ale chyba miał być poważny...), B-Ton-K - wszystko nijakie, przeciętne. I czas na zwycięzców konkursu na najlepszy remiks, jaki był przeprowadzony na stronie. I tu jest powiew świeżości, zarówno Gray/Scale jak i r@zorblade.de odwalili dobrą robotę. Nie jest to jakaś rewelacja, ale na tle znanych wykonawców na pewno wyróżniają się pozytywnie.

"Freestyle Remixes" zaczyna się również wersja 'radio mix', a później znów sobie lecą remiksy: der Blutharsch, dwa razy Press to Transmit (dość eksperymentalne, w pierwszym są westchnienia kobiece - plusik mały, ale wumpscutowy IDM nie dla mnie;), F/A/V (ubogi krewny Rudego, ale tu się sprawdza), kolejny naśladowca tym razem z Francji - Anaesth (znów 'dziwne' klimaty, czemu nie ma jakiegoś electro?), 'decomposed remix' wersji Rudego (znów klimatyczny, nietypowy jak na Rudiego) oraz kolejne dwa remiksy fanów - Dismantled.org (znana już grupa) i Overflow-110. Dismantled - świetny, Overflow przeciętny. Przeciętny jak większość i to mnie zasmuciło.
Nadzieje były duże, bo "Wreath of Barbs" to dobry utwór, ale spora część remiksujących nie pokazała nic specjalnego. Jedna ze słabszych pozycji w dyskografii Rudego.

-- mike [4 marca 2003]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Wumpscut:
Wumpscut - Blutkind -- mike [17 czerwca 2002]
Wumpscut - Boeses Junges Fleisch -- r@ [29 maja 1999]
Wumpscut - Bone Peeler -- Carl [10 maja 2004]
Wumpscut - Bone Peeler -- Truston [21 kwietnia 2004]
Wumpscut - Born Again -- r@ [1998]
Wumpscut - Bunkertor 7 -- mike [?]
Wumpscut - Embryodead -- r@ [?]
Wumpscut - Evoke -- r@ [6 kwietnia 2005]
Wumpscut - Evoke -- wolf242 [14 maja 2005]
Wumpscut - Preferential Legacy / Music for a German Tribe -- r@ [5 lipca 2003]
Wumpscut - Schädling -- Tomek [25 kwietnia 2008]
Wumpscut - Wreath of Barbs -- r@ [4 października 2001]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.