¤ Common Dream - Someone Could ¤Black Flames
2003

1. Someone Could (Obsc(y)re single mix), 2. Someone Could (Colony5 arpegremix), 3. Someone Could (out of my head mix), 4. Someone Could (an-other mix), 5. Someone Could (noncomment remix), 6. Bloodflowers, 7. Someone Could (Obsc(y)re mix), 8. Someone Could (album version) + Someone Could (video)


Przeglądając ostatnio niemiecki magazyn Zillo, natrafiłem na reklamę polskiego tria, Common Dream. Poszperałem trochę w sieci i odnalazłem dość pochlebne recenzje ich epki "Someone Could". Postanowiłem zapoznać się z dokonaniami tych sympatycznych panów. Epka zawiera siedem wersji utworu tytułowego oraz cover "Bloodflowers" The Cure (wydany wcześniej na składance "Prayers for Disintegration"), a także teledysk. Większość ścieżek to remiksy w wykonaniu kolejno: Obsc(y)re, Colony 5, Psyche, God's Bow, Nocomment i jeszcze raz Obsc(y)re. W tym przypadku slogan "dobre bo polskie" jakoś do mnie nie trafia. Najbardziej drażniącym elementem na tej płycie jest wokal. Nie wiem, wielkim znawcą gatunku nie jestem, ale coś niecoś słyszałem, może mam mgliste pojęcie, może drewniane ucho, może się mylę, a może coś jest tu po prostu nie tak?

Sam utwór, według mnie wielkim przebojem nie będzie :-((( , nie wyróżnia się niczym specjalnym, przewidywalna melodia, nie za bardzo zapadająca w pamięć, wraz z wokalem brzmi nieco infantylnie. Nie jest to synth-pop najwyższej próby, zdecydowanie wolę najnowszy Camouflage. Co do remiksów, wyróżnia się God's Bow (pewnie przez wokal, którego udziela Agnieszka Kornet), pozostałe nic ponad przeciętną. Jest jeszcze wideoklip, nasuwający skojarzenia z teledyskami grup disco polo, są wspaniałe fotosy. Ale... przesłuchałem raz, kolejny nie dam rady.

-- Sin [23 października 2003]inne recenzje Common Dream:
Common Dream - Gravity -- [orwell] [21 lipca 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.