¤ W marcu nowy album grupy Parzival ¤

Zespół Parzival zapowiedział, iż 16 marca 2018 roku ukaże się jego nowy album, zatytułowy "Urheimat Neugeburt". Materiał wydany zostanie na winylu, CD oraz w formacie cyfrowym.

Parzival zadebiutował na scenie electro/postindustrial w roku 1995, jeszcze pod nazwą Stiff Miners. Pierwszy album nosił tytuł "Giselle", drugi to "Vox Celesta" z 1997. Później zespół zmienił nazwę na obecną i w kolejnych latach zaprezentował płyty "Anathema Maranatha", "Blut und Jordan", "Deus Nobiscum", "Zeitgeist", "Urheimat", "Die Kulturnacht" i "Casta".

Muzyka Parzival obejmuje dość szeroki zakres: od symfonicznej, monumentalnej neoklasyki po agresywne, choć wciąż pełne patosu kompozycje w rytmice techno / EBM. Znakiem rozpoznawczym jest jednak ogólna atmosfera i szczególny głos wokalisty, w którym wielu rozpoznaje ewidentne nawiązanie do Laibach. Rzeczywiście, wizerunek zespołu nieodmiennie budzi takie skojarzenia, podobnie jak jest muzyka, acz trzeba dodać, że jest w twórczości Parzival pewien rys oryginalności. W dodatku, w porównaniu z Laibach, znacznie mniej tu postmodernistycznej gry symbolami, a więcej autentycznej duchowości. Zespół czerpie z tradycji religijnych i kulturowych takich jak prawosławie, katolicyzm, hinduizm (i ogólnie religie indo-europejskie) tudzież islam.

Parzival tworzą muzycy mieszkający w Danii, wywodzący się jednak z Rosji. Z nagraniami grupy można zapoznać się m.in. na jej profilu Bandcamp: https://orderofparzival.bandcamp.com/

-- Adam T. Witczak [4 stycznia 2018]


najnowsze »   archiwum »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.027 s.